DŮM

Stavba komínu pokaždé předchází stavbě topného tělesa

Rozhodli jste se v novostavbě pro realizaci kamen, krbu či dalších otopných těles? Možná vás zaskočí informace, že stavba komínu se bude muset uskutečnit v jednom i více variantách. Záleží na dispozicích objektu, který obýváte a chcete vytápět. Před samotnou stavbou se určitě poraďte s odborníky, jichž vám jsou schopni kouřovody naplánovat, finančně prokalkulovat a finálně vybudovat. Určitě se nemůžete spoléhat na fakt, že „kamna budou stát tady, krb tady a další těleso támhle“. Pro stavbu komínu je potřeba vymyslet a více náležitostí.

 

Rozmyslete si, zda vám stávající komín vyhovuje

Pokud se pouštíte do rekonstrukce starší budovy, chalupy, rekreačního domku, nemusí být pokaždé komínový a kouřovodný systém vyhovující současným normám a novodobým parametrům ekologického vytápění. Přestavba a stavba komínu nového může mít zcela odlišné parametry, než měly kouřovody doposavad fungující. Chcete vytápět ve více místnostech než doposud? Potřebujete zapojit jiná tělesa potřebná k vytápění, než užívali v budově či obytném domě vaši předkové? Nebo se chcete zapojit do ekologické formy vytápění? Možná budete muset přistoupit na novou stavbu komínu.

Nebojte se zeptat specialistů. Jejich letité zkušenosti i znalosti norem a předpisů dovedou váš nový či rekonstruovaný otopný systém dovést k dokonalosti. I kdyby se musela provést nová stavba komínu – určitě to pro vás bude bezpečné, finančně výhodné a úspornější než současná otopná a komínová soustava. Nebojte se novinek – modernizace je vždy k užitku a k úspoře prospěšná! Odborná montáž a revize stavby komínu, včetně celého otopného sytému, je pro vás zárukou bezpečí, funkčnosti, šetrného vytápění podpořeného nízkými ekonomickými náklady. A to se cení! Při kontaktování odborníků se zeptejte na finanční náklady a časové provedení prací, ať můžete topit ekologicky a efektivně co nejdříve!

Související příspěvky

Bezdrátová elektroinstalace xComfort pro chytré domy a byty

redakce

Tepelná čerpadla vzduch voda – ano či ne?

redakce

JAK čistit odpadní vodu EKOLOGICKY?

redakce