DŮM

Luxusní hliníková vs dřevohliníková okna

Hliník je lehký a zároveň pevný materiál. Pro okna je přímo ideální, ale má jednu nevýhodu – hliníková i dřevohliníková okna jsou výrazně dražší než plastová okna. Obzvláště dřevohliníková okna jsou takřka luxusním zbožím. Hliníkové profily mají velmi dlouhou životnost, hodí se do administrativních budov a díky své nízké hmotnosti jsou ideální na velké prosklené plochy. Zároveň už v dnešní době může mít hliník nejrůznější povrchové úpravy a barevná provedení, včetně dekorů dřeva.

 

Luxusní dřevohliníková okna

Dřevo a hliník je pro okna opravdu luxusní kombinace. Taková okna v sobě spojují eleganci přírodního materiálu a zároveň pevnost hliníku. Díky opláštění z hliníku ztrácejí dřevěná okna svou největší nevýhodu, kterou je nutnost obnovy nátěru z venkovní strany. Dřevohliníková okna vypadají opravdu nádherně, zároveň mají velmi dlouhou životnost a odolávají i velmi nepříznivým povětrnostním podmínkám. Dřevohliníková okna se nehodí do vlhkého prostředí. Tato luxusní okna však stojí až o 50 % více než kvalitní hliníková okna. Jsou tak určeny spíše pro fajnšmekry, kteří chtějí mít v domě za každou cenu alespoň částečně dřevěná okna. Jinak už se spíše vyplatí klasická hliníková okna.

 

Hliníková okna navěky

Hliníková okna mají nejdelší životnost ze všech typů oken. Navíc jsou pevná a spolehlivá. Jejich elegantní vzhled se hodí k moderním stavbám a k novostavbám vůbec. Velmi oblíbená jsou u komerčních a administrativních budov a všude tam, kde jsou větší prosklené plochy. Staticky se jedná bezesporu o nejstabilnější konstrukci. I tepelná a zvuková izolace při použití kvalitního trojskla dosahuje podobných čísel jako ta nejkvalitnější plastová okna. Dnes jsou už kvalitní hliníková okna dostupná za přibližně stejnou cenu jako klasická dřevěná eurookna.

Hliníková i dřevohliníková okna jsou dobrá volba. Hlavní rozdíl je v ceně. Dřevohliníková okna jsou podstatně dražší, ale mají v sobě krásu přírodního materiálu. Oproti tomu hliníková okna jsou velmi praktická a vypadají moderně a také elegantně, jsou oblíbenou volbou pro minimalistické novostavby. Záleží na tom, kam chcete okna dávat, a kolik jste ochotni do nových oken investovat.

 


Svět oken je významný český výrobce plastových oken a dveří, hliníkových oken, dveří a garážových vrat. Vyrábíme také vchodové a interiérové dveře, venkovní rolety a žaluzie, markýzy a zasklení balkónů a lodžií. Využít můžete širokou síť prodejen po celé ČR a bohatý sortiment. Poptávka a zaměření zdarma.

Související příspěvky

Jak bojovat proti přehřívání rodinného domu v horkých letních dnech?

redakce

Vyzkoušejte si markýzu bez rizika díky FAKRO!

redakce

Kazetové markýzy mají budoucnost

redakce