INSPIRACE

10 tipů pro vybavení garáže

Garáž by měla sloužit především k parkování auta, mnozí ji však používají také jako dílnu nebo místo k uložení sezónního sportovního vybavení. Víte, čím by měla být vaše garáž vybavená, aby splnila vaše potřeby?

1) Na prvním místě byste měli dbát na bezpečnost. Tu vám zajistí kvalitní garážová vrata, která budou nejen skvěle vypadat, ale také ochrání váš majetek před zloději. V ideálním případě si pořiďte vrata tak, abyste ušetřili co nejvíce prostoru v garáži i kolem ní.

2) Pokud je vaše garáž zároveň i dílna, tak už při její stavbě myslete na to, že byste uvnitř mohli mít více světla díky oknu. To postavte klidně výš u stropu a garáž bude zároveň chráněná proti vloupání.

3) V garáži rozhodně oceníte police, na které můžete odkládat sezónní sportovní vybavení, ale také nářadí nebo doplňky, které potřebujete k opravě a údržbě vašeho automobilu.

4) Při vybavování garáže myslete na design. Každý kousek vybavení nemusí být sladěný do jedné barvy, ale vše by se k sobě mělo hodit. I garáž může být místo, které bude upravené a uklizené.

5) Stejně tak myslete na design exteriéru. K tomu vám může významně pomoci design garážových vrat. Inspirovat se můžete novou kolekcí potisků garážových vrat. Nechte se okouzlit nápady designérky Ivy Bastlové, která vám nabízí širokou škálu různých dekorů.

6) Garážová vrata si můžete vybrat dvoukřídlá, sekční, posuvná nebo také rolovací garážová vrata. Vždy myslete na to, kolik prostoru instalací vrat ušetříte, jak chcete, aby se vrata otvírala a zda máte víc místa v garáži nebo před ní.

7) Nezapomínejte ani na dostatečné osvětlení. Do garáže můžete pořídit úsporné zářivky nebo obyčejné žárovky. Zároveň, pokud je vaše garáž i dílna, oceníte větší baterku nebo stojací lampu, která by měla být součástí každé dílny.

8) Do garáže můžete umístit také skříňku, ve které uložíte pracovní oblečení nebo oblečení na zahradu. Stejně tak můžete v garáži prostor pro uložení zahradního nábytku, vybavení a pomůcek k práci na zahradě.

9) Kromě oblečení a dalších drobností můžete v garáži uložit i větší věci, například křovinořez, sekačku na trávu. Na tyto věci se hodí zahradní domek, pokud jej však nemáte a vaše garáž je dostatečně velká, tak i k těmto účelům skvěle poslouží.

10) Do garáže na police nebo do větší skříně můžete umístit také náhradní pneumatiky. Ty vždy raději postavte, než abyste je nechali ležet na sobě. Vyhněte se také přímému vystavení slunečnímu záření a uložte pneumatiky dál od chemických prostředků.

Související příspěvky

FAKRO CZECH s.r.o. se zúčastnila prestižního veletrhu FOR ARCH!

redakce

Prodáváte nemovitost? Realitní portál CINCINK vás nezklame

redakce

Dopřejte své kuchyni krásu a eleganci i v oblasti spotřebičů

redakce