Search

Připravte se na zimu už v létě

Letošní počasí se tak trochu vymyká normálu a jaká nás čeká zima můžeme jen hádat. Stejně jako ta minulá může být mírná, ale také nás mohou překvapit mrazy. Je ale lepší být na topnou sezónu připraven.

Bezesporu největší náklady na provoz rodinného domu jsou ty na vytápění. Právě v létě už se na zimu chystáme, trávíme čas hledáním nejlevnějších cen za otop a vyřešíme přitom vlastně jen to, čím a jak budeme topit. Čemu už ale moc pozornosti nevěnujeme a měli bychom, je otázka, jak dlouho nám to teplo doma vydrží. Nejvíce tepelných ztrát vzniká v rodinných domech u stropu, pracně vyrobené teplo nám tak stoupá vzhůru a pokud nemá strop dobrou izolaci, jednoduše pokračuje stále dál, na půdu a z domu ven. Tímto způsobem může uniknout až třetina tepla a tedy i našich peněz. Jednoduchým řešením je foukaná izolace, která dokáže náklady na vytápění výrazně snížit.

Pořízení foukané izolace se nemusíme bát, oproti tradičním metodám zateplení je její aplikace velmi jednoduchá. Není potřeba žádná složitá konstrukce nebo pokládání novin na podlahy a stěhování nábytku. Tým zkušených pracovníků zvládne izolovat váš strop během několika hodin a běh vaší domácnosti to nijak neomezí můžete třeba sledovat v televizi sportovní zápas nebo si odpočinout po náročném dni. Materiál na určené místo přivádí pomocí hadice technologie foukání, veškeré potřebné vybavení i zásoby materiálu jsou na autě zaparkovaném před domem. Foukaná izolace se obejde bez nepořádku, mnoha lidí i nutnosti skladovat izolační materiál na svém pozemku.

Výhod technologie foukané izolace je mnohem více. Izolační materiál se díky foukání dostane do každé praskliny, čímž vytváří opravdu souvislou vrstvu a zabraňuje vzniku tepelných mostů. Investice do foukané izolace se vám vrátí během několika let a na nákladech na vytápění lze ušetřit až 30%. Foukaná izolace vhodná nejen pro stropy, ale i podkroví a střešní konstrukce, protože je možné izolovat svislé i vodorovné povrchy. Izolační materiál je minerální vlna, která odolá plísním i škůdcům, je nenasákavá, nehořlavá a neslehne se. Jako izolace je ideální nejen do nových domů, ale i do starších objektů a také se používá pro opravu původní izolace.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *