Search

Zdravotní matraci byste neměli vybírat podle toho, zda se vám líbí

Současný trh s matracemi je poměrně rozmanitý, a tak vyznat se v nepřeberné nabídce je pro mnohé nadlidský výkon. Pokud tedy prahnete po pohodlném lůžku, na němž se zbavíte palčivých bolestí zad a krční páteře, měli byste se zaměřit na několik základních parametrů. i když se vám matrace na první pohled líbí, není zaručeno, že se vám na ní bude dobře spát. v následujících řádcích vám proto prozradíme, na co se při výběru zaměřit.

V nabídce je studená pěna, ze které se vyrábí zdravotní matrace s několika zónami pro zajištění správné opory páteře. Případně můžete jako většina zákazníků sáhnout po kombinaci studené pěny s paměťovou (známou také jako línou) pěnou. Právě druhá zmíněná možnost vyniká prodyšností, dokonalou tvárností a dlouhou životností. Obrovskou výhodou je, že se matrace přizpůsobí tělu v jakékoliv spánkové poloze, tedy ať spíte na zádech, břichu či boku.

 

Jaké parametry u matrace sledovat?

O kvalitě mnohé prozradí objemová hmotnost pěny, která je udávána v kilogramech na metry krychlové. Daná vlastnost ovlivňuje nejen kvalitu tvarování pěny, ale také životnost. Výrobce by vám měl poskytnout certifikát potvrzující zdravotní nezávadnost použité pěny.

Většinou pěny nepochází z českých končin, protože tuzemské materiály, což jsou zejména PUR pěny, mají nízkou objemovou hmotnost, přičemž taková matrace rozhodně není vhodná ke každodennímu přespávání. Jestliže si potrpíte na vysoké jakosti, musíte počítat s tím, že pěna pochází z jiného státu.

 

Přírodní cesta vydlážděná latexem

Pokud preferujete spíše přírodní cestu, ideální volbou je latex vyrobený výhradně z přírodního latexu, případně v kombinaci se syntetickým. Obě alternativy poslouží několik let.

Bohužel, většina zákazníků se řídí vzhledem, nikoliv vlastnostmi. Obrázky v akčních letácích sice vypadají lákavě, ale co z toho, když se za pár týdnů přihlásí zdravotní potíže způsobené tím, že vám matrace nevyhovuje. Jestliže si myslíte, že správná matrace je ta, která má několik různě barevných vrstev, spoustu funkcí a dlouhou záruku, potom jste na velkém omylu.

 

Co by měla zdravotní matrace splňovat?

V první řadě by měla být komfortní, funkční a prodyšná, s čímž částečně souvisí i rošt, jenž by měl být lamelový, aby mohla matrace dýchat. Zaměřte se dále na již zmíněnou objemovou hmotnost. Zdravotní matrace by měla mít snímatelný a pratelný potah. Ještě zvolte správnou výškou. Vůbec se neřiďte pravidlem, že čím je matrace vyšší, tím je lepší, protože to není pravda.

Jestliže sháníte zdravotní matrace pro zdravý a ničím nerušený spánek, doporučujeme podívat se do pestrého produktového portfolia e-shopu spime.cz. Jedná se o přímého českého rodinného výrobce, jenž poskytuje i zajímavé slevové akce.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *