Search

Čipový přístupový systém: Dobrá volba pro každý bytový dům

Jak zvýšit bezpečnost v bytovém domě? Způsobů je samozřejmě více, ale k těm nejefektivnějším patří výměna klasického klíče za elektronický přístupový systém. K danému řešení se přiklání stále více družstev a společenství vlastníků bytů, pro které je ochrana majetku a zdraví prioritou. Díky čipu se vám již nikdy nestane, že nedopatřením zapomenete zamknout a umožníte tím vstup do objektu nepovolané osobě. A nebudete se muset spoléhat na sousedy, kteří mohou zapomenout zamknout, stejně jako vy.

Součástí elektronického čipového systému je tzv. panikové kování. Zvenčí se otevírá přiložením čipu a po zabouchnutí dojde k automatickému uzamčení. Zevnitř se dveře otevírají klikou bez nutnosti „čipování“.

Mechanismus je lepší než klíče i z dalšího důvodu. Dojde-li v budově k požáru nebo jiné nouzové situaci, kdy musí obyvatelé rychle opustit prostory, nehrozí, že si ve spěchu zapomenou vchodový klíč a zbytečně tím zdrží evakuaci. Dveře opatřené panikovým kováním lze samozřejmě otevřít i v případě výpadku elektřiny.

 

V čem jsou čipy lepší než klíče?

Klíč můžete poměrně snadno ztratit, případně vám je někdo odcizí. Pak vám nezbude, než informovat ostatní obyvatele domu, postarat se o výměnu zámku a nechat vyrobit dostatečný počet klíčů. Tato situace se může opakovat i několikrát do roka. Navíc hrozí, že méně zodpovědní obyvatelé ztrátu zatají a nepostarají se o výměnu zámku.

Ztratit samozřejmě můžete i čip, ale ten lze snadno zablokovat. Výměna zámku není nutná, což ve výsledku znamená uspořený čas i peníze.

Jako velmi zajímavá se jeví varianta elektronického přístupu v kombinaci s ovládáním prostřednictví mobilní aplikace. Obyvatelé domu mohou vstupní dveře otevírat pomocí mobilního telefonu přes NFC či Bluetooth.

Jak čipy, tak data v mobilním telefonu, prakticky nelze duplikovat, což se o klasickém klíči říct nedá.

 

Vysoká úroveň zabezpečení

Systém elektronického zabezpečení je připraven pro napojení na další okruhy – například na kamerový systém. Dojde-li v objektu k vandalismu nebo jinému incidentu, není složité prověřit, kdo se právě nacházel v budově, případně rovnou identifikovat pachatele pomocí nahrávky z kamery.

Podle odborníků na bezpečí v domě je vhodné zvolit kování a dveře odpovídající bezpečnostní třídy – ideálně 3. Praktické jsou také samozamykací zámky, které se po zaklapnutí dveří zamykají samy. K odemčení zevnitř přitom stačí zmáčknout kliku.

 

Snadné ovládání

Z ovládání elektronického přístupu nemusíte mít strach. Manipulace je velmi snadná, a to i pro osoby, které nemají k technice kladný vztah. Nastavení systému i blokace uživatelů jsou velmi snadné a zodpovědná osoba to zvládne i bez pomoci odborníka. Technicky zdatnější osoby naopak ocení komplexní data, se kterými lze dále pracovat.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *