BYT

Zvolte kvalitní plastová okna

Bydlení bez oken si v této době umí představit jen málokdo. Okna svojí funkcí umožňují  přístup světla, zajišťují větrání a chrání před hlukem a zloději. Právě proto mají zákazníci na trhu možnost výběru podle několika hledisek a kritérií. Snad každý si musí přijít na své, ať už budou jejich požadavky přizpůsobovány materiálu oken, bezpečnosti, tvaru nebo jiným požadovaným kritériím.

Vždyť špatně zvoleným oknem lze dokonale zkazit vzhled celého domu a nejen vzhled, ale dost možná energetickou bilanci, o kterou se snažil projektant. 

Také společnost BOHEMIA PLAST KLADNO spol. s r.o. má připraven velký výběr pro zákazníky. Z hlediska materiálu je možné si vybírat mezi plastovými a dřevěnými okny. Nejrozšířenějším typem jsou v České republice plastová okna.

Plastové okenní rámy jsou zhotovovány z PVC a přidávají se do něj další látky, které zlepšují stabilitu, barevnou stálost a pevnost.

Na rozdíl od dřevěných oken (tzv. eurooken), není plastový profil plný, ale je tvořen oddělenými komorami.  Podle výrobců platí pravidlo: „Čím větší počet komor, tím nižší prostupnost rámu.“ V praxi je ovšem relativně jedno, jestli má zákazník v okně komor pět, nebo šest. V prostředních komorách je skryta výztuha, která zaručuje srovnatelnou pevnost s dřevěnými okny.  Ve většině případů se používá ocelová výztuha.

Proč plastová okna?

 • V porovnání s EUROOKNY je jejich cena až o 50% nižší a dekory dřeva na plastových oknech jsou téměř k nerozeznání od dřevěných oken
 • Plastové komponenty jsou oproti dřevěným barevně stálé, takže se nemusí po pár letech obnovovat jejich nátěr
 • Údržba plastových oken je mnohonásobně jednodušší než u oken dřevěných, plastové rámy se velmi lehce ošetřují
 • Plastová okna mají velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti
 • Jsou odolné proti vlivům počasí
 • Při správné údržbě mají vysokou životnost
 • Jsou plně recyklovatelné
 • PVC lze dobře formovat, proto ani komplikované tvary okenních rámů nejsou pro výrobce neřešitelný problém

 

VHODNOST NAŠICH PROFILŮ

BOHEMIA PLAST KLADNO spol. s r.o. vyrábí, dodává a montuje okna z kvalitních profilů od německé firmy VEKA, která patří ke světově uznávaným společnostem ve svém oboru.

Při výběru oken je nutné uvažovat nad tím, do jakého druhu stavby bude okno montováno. Okna totiž nejsou univerzální a každý profil, který naše společnost nabízí, se liší svými vlastnostmi a právě tyto vlastnosti určují vhodnost výběru pro každého.

TYPY PROFILŮ:

Softline 70 AD

Pětikomorový profil, který je vhodný téměř pro všechny druhy staveb. Svým klasickým designem s lehce zaoblenými hranami se esteticky hodí téměř kamkoli. U daného profilu je možnost výběru barev od klasické bílé po dekory dřeva.

Softline EC

Je ekonomickou verzí pětikomorového profilu Softline 70 AD.  Je tedy cenově dostupnější a vyrábí se pouze v bílé barvě.

Softline 79

Pětikomorový profil s estetickým tvarem předsazeného křídla a lehce zaoblených hran. Je vhodný obzvlášť do rodinných domů. Možnost výběru barev.

Topline

Pětikomorový profil, který se vyznačuje určitou individualitou díky svým tvarům. Jeho zkosené hrany se významně odlišují od ostatních profilů, které mají zaoblené tvary. Profil Topline je vhodný pro rodinné domy. Možnost výběru barev.

Alphaline 90

Šestikomorový profil se zaoblenými hranami a možností výběru barev je určen pro pasivní a nízkoenergetické domy díky svým vlastnostem a vysokým hodnotám tepelné izolace.

 

TEPELNĚ-IZOLAČNÍ VLASTNOSTI OKEN

Na tepelně izolačních vlastnostech oken se podílejí skla i rámy. Je tedy dobré se při výběru okna zajímat o součinitele prostupu tepla celého okna (Uw), to by mělo být hlavním aspektem při rozhodování.  Firma BOHEMIA PLAST KLADNO s.r.o. dokáže vyrobit okno s Uw až 0,8 W/m2*K.

Prosklení okna tvoří ze 70-80% sklo, proto by sklo mělo být co nejkvalitnější. Okna jsou zasklívána izolačními dvojskly nebo trojskly, které jsou spojeny do jednoho celku pružným tmelem. Vzdálenost mezi skly je vymezena distančním rámečkem, který bývá ve většině případů 16 mm.

Standardně se okna osazují izolačními dvojskly s Ug=1,1.

Za příplatek je možné osadit okno následujícími skly:

 • Izolační dvojsklo s prostupem tepla Ug=1,0, které splňuje parametry pro dotace „Zelená úsporám“
 • Izolační trojsklo s Ug=až 0,6
 • Bezpečnostní sklo – tvrzené sklo odolné proti prasknutí
 • Protihlukové sklo – chrání před hlukem díky zvětšenému prostoru mezi tabulemi a použitím speciálních plynů mezi skly,

BOHEMIA PLAST KLADNO s.r.o. má možnost protihlukového skla až do 44 dB

 • Protisluneční sklo – zabraňuje zahřívání interiéru
 • Ornamentální sklo – kombinace průhlednosti se vzhledem

Hodnotu součinitele tepla (Uw) ovlivňují i izolační vlastnosti rámu. Plastová okna mají vytvořený systém komor, aby v rámu drželi co nejvíce vzduchu. To ale neznamená, že čím více komor okenní rám má, tím lépe. Je směrodatnější hodnota prostupu tepla rámem (Uf).

http://www.bohemiaplast.cz/zaskleni/

KOVÁNÍ

Firma BOHEMIA PLAST KLADNO s.r.o. využívá pro svá okna velmi kvalitní kování FAVORIT Si-line od německé společnosti, která patří mezi špičky ve svém oboru na celém světě. Kování FAVORIT Si-line zaručuje komfortní ovládání po celou dobu své dlouhé životnosti a zabezpečuje okna proti vloupání.

Standardně se používají bezpečnostní secustické kličky se 4 polohami otvírání, které snižují riziko vloupání. Mechanismus znemožňuje posunutí okenního kování zvenku tím, že klika zablokuje určité prvky kování, to pak není možné uvolnit z bezpečnostních uzávěrů.

http://www.bohemiaplast.cz/kovani/

BAREVNOST

Už dávno neplatí, že plastová okna musí být jen v bílém provedení.  U nás si můžete vybrat ze široké palety barev a dřevodekorů, které jsou v poslední době čím dál tím víc žádanější a téměř k nerozeznání od dřevěných oken. A navíc BOHEMIA PLAST KLADNO s.r.o. nabízí, jako jedna z mála firem, možnost dvoubarevných provedení oken, to znamená, že interiér a exteriér může mít naprosto odlišnou barvu jen podle uvážení a výběru zákazníka.

http://www.bohemiaplast.cz/barevnost/

PŘÍSLUŠENSTVÍ

K dokonalosti plastových oken, komfortu nebo k dotvoření interiéru a exteriéru si můžete k oknům objednat i příslušenství. Tím jsou myšleny žaluzie, ať už vertikální nebo horizontální v různých barvách. Předokenní nebo nadokenní rolety. Sítě proti hmyzu, které jsou v pevném, posuvném, rolovacím a skládaném provedení. Vnitřní a venkovní parapety a v neposlední řadě i garážová vrata. U všech komponentů je samozřejmostí výběr barev dle zákazníka.

Nechte si na stránkách www.bohemiaplast.cz spočítat kolik by Vás vyšla nová kvalitní plastová okna, navíc s možností splátkového financování!

Kontakt:

BOHEMIA PLAST KLADNO, spol. s r. o.

Sídlo společnosti:
Železárenská 315
272 01 Kladno

Telefon: 312 247 684-5 (ústředna)                            GSM: 605 283 581
Fax: 312 248 934
E-mail: info@bohemiaplast.cz

Související příspěvky

Dopřejte si čokoládu na Vaši střechu

redakce

Mika rento paki

redakce

Automatické koše – hygiena na prvním místě!

redakce