BYT

Moderní vysavač šetří váš čas

Úklid domácnosti patří mezi aktivity, které jistě většina z vás s radostí nahradí třeba rodinným výletem, návštěvou u známých nebo relaxací při sportu. Je to zkrátka nepopulární činnost – obtěžuje a hlavně připravuje ženy (a zvláště maminky) o jejich drahocenný volný čas. Naštěstí však najdete v dnešní době na trhu výrobky, které vám úklid vašich příbytků výrazně usnadní.

 

Některé ženy nesnášejí mytí nádobí, jiné stírání podlah a další zas nemohou vystát luxování. Všechny ale mají možnost využít při úklidu domácnosti všemožné moderní přístroje a vychytávky, s nimiž jde práce o poznání snadněji a rychleji.  Mnohé z vás někdy určitě v duchu děkujete za myčky nádobí, pračky a sušičky a v neposlední řadě za „inteligentní“ vysavače. Vysávání totiž patří mezi nejméně oblíbené domácí práce.

Prachu a zápachu už odzvonilo

Z dob nedávno minulých si možná pamatujete přístroje, které sice vyluxovaly všelijaká smítka na vašich kobercích a drobečky na podlaze, ale současně vypouštěly do vašich domů a bytů nepříjemný odér. Navíc se hospodyňka při luxování řádně nadřela, protože byly vysavače těžké a nesnadno ovladatelné. A co víc – o tom, že ve vaší domácnosti právě probíhá generální úklid, věděli stoprocentně i všichni vaši sousedi, protože hučení vysavače prostě nešlo nevnímat.

To vše je dnes ale minulostí. Na trhu najdete moderní vysavače, které splňují nejpřísnější požadavky jak na kvalitu vysávání (resp. sání), tak i na filtrování vzduchu a hlučnost a nabízejí celou řadu zajímavých funkcí i pro ty nejnáročnější uživatele.

O svou domácnost byste měly pravidelně pečovat především proto, že neuklizený byt či dům láká k osídlení miniaturní, pro stále více lidí nebezpečné roztoče. Ti se totiž velmi rádi zabydlují v kobercích, matracích i čalouněném nábytku a způsobují obyvatelům „svého“ vybraného teritoria zdravotní problémy v podobě alergií, astmatu a dalších nemocí dýchacích cest.

Ideální pro alergiky

Pokud je někdo z vaší rodiny alergický na prach nebo právě roztoče, měly byste se při výběru vysavače zaměřit zejména na jeho filtrační schopnosti. Tedy na to, jestli je vzduch, který se vám vrací z přístroje zpátky do místnosti, dostatečně přefiltrovaný. Z některých vysavačů se totiž velké množství prachu dostává zpátky do vzduchu, což je právě důsledkem nedokonalého záchytu prachových částic ve filtrech vysavače. Na světovém trhu najdete několik výrobků, které splňují z hlediska záchytu prachu nejpřísnější kritéria.

Jedničkou mezi nimi je u nás v tomto směru vysavač Lux Intelligence, který zajistí filtraci nejvyšší třídy díky svému filtračnímu systému  MediClean™. Filtrování nasátého vzduchu probíhá v několika fázích. Díky promyšlené konstrukci a kvalitě jednotlivých filtrů dojde k absolutnímu pročištění vzduchu od sebemenších prachových částeček. Filtr MediClean je navíc vybaven antibakteriálním povrstvením – spolehlivě tedy zneškodňuje viry a bakterie. I proto se tato unikátní technologie používá mimo jiné i na operačních sálech.

Tomuto výrobku byl dokonce udělen celosvětově platný certifikát oceňující filtrační schopnosti vysavače a kvalitu sání. Toto ocenění svědčí mimo jiné o tom, že je tento výrobek vhodný pro domácnosti s alergiky. Kromě toho, že z hlediska filtrace výrazně převyšuje kvality ostatních vysavačů, může se pochlubit i novým výkonným motorem, nejtišším na trhu.

Dcera je alergička, která nesnáší prašné prostředí, tak jsem hledala na trhu vysavač, který by prach v našem bytě eliminoval a navíc byl uživatelsky „sympatický“. Po předvedení výrobku firmy Lux jsem neváhala a investovala do něj. Kromě toho, že nám doma spolehlivě pochytá veškerý prach, jsem ocenila i jeho velmi jednoduché ovládání přímo na rukojeti. Luxování s Luxem jde prostě od ruky“, dělí se o své zkušenosti s „inteligentním“ domácím pomocníkem jedna ze spokojených zákaznic firmy Lux.

 

A umí toho mnohem víc…

Špičkové vysavače se většinou prodávají společně s příslušenstvím, která vám umožní vysávat různé typy povrchů. Například k vysavači Lux Intelligence si můžete navíc pořídit klepač pro hloubkové čištění koberců a čalounění, což je v podstatě elektrický motorový kartáč, který se svými štětinami dostane do každé skulinky vašeho koberce. Dalším velmi užitečným příslušenstvím je Lux TurboClean – speciální nástavec, který vám pomůže například při chemickém čištění koberců nebo nábytku. Kromě toho umí i brousit a leštit, takže vaše podlahy a dlaždice po jeho použití doslova září.

I když je pořízení prvotřídního vysavače v porovnání se sortimentem v běžných obchodech finančně o něco náročnější, vaše investice se vám mnohokrát vrátí. Tyto přístroje vám totiž výrazně ušetří čas a námahu a díky špičkovým filtračním schopnostem nezamoří vaši domácnost prachem. Pokud vás v nabídce vysavačů na našem trhu zaujme právě Lux Intelligence, na bezplatné infolince 800 10 30 40 vám ochotně podají veškeré informace a po vzájemné dohodě vám zástupce společnosti přijede vysavač představit přímo k vám domů.

Na fotografiích Hugo Pavel počátkem 30. let a v roce 2009, bratr známého spisovatele Oty Pavla a syn věhlasného obchodníka společnosti Lux Leo Poppera, bohémského prodavače vysavačů Lux a ledniček Lux z 20. a 30. let minulého století, jehož příběhy Ota ztvárnil v knihách „Smrt krásných srnců“, „Zlatí úhoři“ a dalších, které byly i zfilmovány.

www.luxforlife.cz

Související příspěvky

Buďte v roce 2013 v plné síle!

redakce

Poki ruti mase senectus aliquet pretium

redakce

Reklamujeme řemeslné práce

redakce