BYT

Zdravé a příjemné vnitřní ovzduší – větrací systémy

Zdravý životní styl je s námi na každém kroku a stává se pomalu ale jistě naší prioritou, kterou si v dnešní „civilizaci“ můžeme snadno dovolit. Není proto žádným překvapením, že chceme nejen jíst ale i bydlet zdravě. Při výběru zdravého bydlení nás samozřejmě zajímá, jaké výhody to přinese nám, ale i jak šetrné je vybrané řešení k přírodě. Nedílnou částkou celé bytové stavebnice je zdravé vnitřní ovzduší, u kterého kladně hodnotíme nejen účinnost a eleganci provedení, ale i pořizovací cenu a zátěž pro životní prostředí.

Posledním dílkem jsou větrací systémy, které propojí složku větrání a topení v obytných prostorách v elegantní obraz moderního a ekologického domu.

V interiérech strávíme více než polovinu celého života a proto chceme, aby nám nabízel to nejlepší co může – zdravý vzduch a ideální teplotu – v zimě teplo a v létě chlad. V dnešní době se snažíme snižovat spotřebu energie zateplováním domů pomocí tepelných izolací a těsnějších oken i dveří. Dochází tak ale nejen ke snížení spotřeby energie, ale také k omezení přirozených větracích cest uvnitř budov.

 

Větráním bojujeme hlavně s vlhkostí, která vzniká při všech příležitostech – vaříme, pereme a samozřejmě dýcháme. Když máme špatný vzduch, tak jsme malátní, unavení a podráždění. Práce nám jde buď špatně od ruky anebo si doma neodpočineme tak, jak jsme si cestou z práce malovali.

 

Větrací systémy silnou kartou v naší hře o zdravé bydlení. Jejich použitím získáte mnoho výhod oproti klasickému větrání okny – úsporu energii, lepší zvukovou izolaci a čistší vzduch. Dáte tím sbohem hluku i zápachu z rušné ulice pod okny či nepříjemnému hmyzu z blízkého lesa.

 

Netopte pánu bohu do oken. Zavřete okna, ale přesto větrejte – i špatný vzduch dokážeme společně zužitkovat. Využijme energii z vydýchaného vzduchu k topení. Připojit můžeme i kuchyňskou digestoř – žádný rámus z ulice vedený kovovými trubkami. Nechme vzduch volně proudit po celém bytě – bez ohledu na to, jestli tam máte anebo nemáte okna.

 

Způsob větrání volíme vzhledem k typu budovy, ve které ho chceme zavést. Pro staré zástavby je osvědčeným řešením tzv.  podtlakové větrání, rovnotlaké větrání s rekuperací  je naopak vhodné do nových prostor, kde si můžeme dovolit zakomponovat větrací jednotku do celé stavby v předstihu.

 

Tři v jednom – větrejte, vytápějte a ohřívejte vodu s jedním zařízením

Dostatečná výměna vzduchu a maximální využití energie z odtahovaného vzduchu byla základní myšlenkou při konstrukci tepelného čerpadla Comfortzone.  To dokáže lehce zajistit úsporné vytápění, komfortní větrání i rychlý ohřev teplé vody. Nejvíce energie i peněz totiž uspoříte v případě, že jste schopni ho pokrýt jedním zařízením, které navíc dokáže jednotlivé složky využívat v prospěch těch druhých. Věřte nebo ne, ale energie obsažená v odtahovaném vzduchu je na to dostatečně velká. Stačí jen vědět, jak ji využít – a to my již dávno víme.

 

 

Chcete dostat energickou náročnost domu na minimum? Máte vysokou spotřebu teplé vody? Nic těžkého, připojte k tepelnému čerpadlu sluneční kolektory. Současně pak za jejich pomoci  můžete klidně prodloužit letní sezónu ohříváním vody v bazénu.

Tepelné čerpadlo ComfortZone dokáže zabezpečit levné vytápění, komfortní větrání a úsporný ohřev užitkové vody v jednom. Moderní technologie zajišťuje výkon až 6,5 kW vynikajícím využitím tepla z vnitřního vzduchu i vlhkosti, které by bylo jinak bez užitku odvedeno vně budovy větráním.

 

Toto řešení je vhodné pro všechny typy domů jak pro pasivní, nízkoenergetické i energeticky úsporné domy tak pro domy vytápěné elektrickým kotlem. Vysoký topný výkon a nízká počáteční investice – to jsou výhody skandinávského systému.

 

 

Tepelná čerpadla ComfortZone jsou zařazena do projektu Zelená úsporám a velmi rádi Vám budeme nápomocni při získávání dotace.

www.nativa.biz

Související příspěvky

Indický nábytek z masivu můžete mít za příjemnou cenu!

redakce

Profesionální firma na čištění koberců v Brně

redakce

Mari tunos cafer

redakce