BYT

Závěsy do bytu? Rozhodně ano!

Někomu by mohly závěsy a záclony v bytě připadat jako naprosto zbytečné. Omyl! Pojďte si přečíst několik důvodů, proč si tento bytový textil pořídit i k vám do domácnosti.

 

Pro kvalitnější spánek

O tom, že je spánek pro naše zdraví klíčový, není vůbec pochyb. Věděli jste ale, že k tomu, aby se vaše tělo přes noc co nejvíce zregenerovalo, potřebuje absolutní tmu? Z venku často proniká dovnitř svit pouličního osvětlení, a to pro lidský organismus není nic zdravého. Jistě, teď můžete namítnout, že doma máte žaluzie, avšak jste si opravdu jistí tím, že do ložnice nepropustí žádné světlo? Jelikož je vaše odpověď nejspíše negativní, je třeba nalézt jiné řešení.

Velice nápomocné mohou být v tomto případě zatemňovací závěsy. Díky nim získáte jistotu absolutní tmy a velmi brzo na sobě pocítíte, jak moc se váš spánek postupem času zkvalitnil. Kromě toho získáte podstatně větší soukromí. Nezapomínejte ani na děti, protože pro správný vývin organismu je spánek taktéž velmi důležitý. Neváhejte tedy a pořiďte do pokojíčku nějaké závěsy a dětské záclony i pro ty nejmenší členy rodiny.

 

Zajímavý dekorační prvek

Kromě praktického využití mají závěsy ještě jednu skvělou funkci, a to jako zajímavý dekorační prvek. Domov, kde jsou nainstalovány hotové závěsy, vypadá mnohem útulněji, než když jsou okna holá. Atmosféra v interiéru je s nimi rázem uvolněnější a příjemnější. Mimo to lze vzhled závěsů měnit v závislosti na ročním období a pomocí nich tak dotvářet tematické bytové dekorace.

Látky na závěsy a mnoho dalších bytových doplňků nabízí například společnost BYTEMA. Navštivte jejich internetový obchod a vyberte si ze široké palety zboží přesně to, po čem toužíte. Doplňky dokáží proměnit interiér k nepoznání, takže pokud sháníte něco, čím byt oživíte, jste na správném místě.

Související příspěvky

Jak si správně vybrat koberec do bytu?

redakce

Bytová show 2010

redakce

Kiop senectus aliquet pretium

redakce

1 komentář

Radka 16. 3. 2020 at 15:12

Je to jak píšete. Já bych si domácnost bez zatemňovacích závěsů nedokázala představit, ať už jen kvůli soukromí nebo světlu.

Diskuze je uzavřena.