TIPY

Jak dostat novou lednici domů

Koupili jste si novou ledničku, už se jí nemůžete dočkat, ale víte, že vás čeká ještě jeden složitý úkol. Jak dovézt lednici domů? Přece jen se nejedná o věc, kterou byste jednoduše vzali do ruky a přemístili, kam se vám líbí. Nemusíte se ale obávat, tato záležitost nemá až tak složité řešení.

Potom, co si vyberete model lednice, který vám vyhovuje, si u prodejce ověřte, jestli se u něj dá objednat i doprava lednice. Nezapomeňte také na to, že dovézt lednici automaticky neznamená vynést ji do třetího patra. Proto, pokud bydlíte v paneláku, si raději ověřte i tuto informaci, ať pak nestojíte překvapení před vchodem s lednicí po boku a žádnými pomocníky, kteří by vám ji vynesli až do bytu. Naštěstí většina prodejců tuto potřebu chápe a můžete se na ně spolehnout se vším všudy, kolikrát vám ještě lednici i zapojí.

Pokud jste z nějakého důvodu převoz neřešili už při koupi a prodejce tuto možnost nenabízí, bude nejlepší, když si půjčíte dodávku, ve které bude moct být lednice přepravena ve svislé poloze. Naložit ji naležato do kufru auta není vždy nejlepší nápad. V takovém případě se totiž chladící tekutiny mohou dostat na místa, na kterých nemají co dělat a lednice se může poškodit ještě dříve, než bude zapojena. Kromě toho je lednice naležato méně odolná různým otřesům a vibracím, které ji po cestě čekají. Každý model je ale jiný a některým lednicím krátkodobý (do půl hodiny) převoz nemusí tolik vadit. Pak je ale důležité nechat lednici nějakou dobu před samotným zapojením odstát, aby se tekutiny dostaly zpět tam, kde mají být.

Při převozu byste měli být zvlášť opatrní na zadní část lednice, abyste nepoškodili trubice. Pokud se stěhujete a potřebujete odvézt lednici, nezapomeňte z ní vytáhnout nejen veškeré potraviny, ale také police. Určitě ji také odmrazte a vysušte – určitě byste nechtěli, aby se do ní při převozu led rozpustil. Vždy zajistěte její dveře proti otevření, na což vám bude stačit lepicí páska nebo provaz. Kabel zlehka smotejte a zasuňte za rošt na zadní straně lednice. Pak už zbývá jen najít pár silných pomocníků a opatrně přesunout lednici do dodávky, kde se ji snažte co nejlépe zajistit proti pádu.

Související příspěvky

Jak si vybrat ten nejlepší gril

redakce

3 tipy, jak zvládnout letošní Vánoce s přehledem a vánočním osvětlením

redakce

Ceny energií prý ještě porostou, ovšem ne věčně

redakce