Search

Podcenit výběr dveří v interiéru se nemusí vyplatit?

Chcete mít dokonale vybavenou domácnost po stránce komfortu i designu? Dáváte si záležet, aby každý kousek vybavení byl správně vybraný a plnil jak funkční, tak designový účel? Snujete se i těm nejmenším detailům? Stále více majitelů domů a bytů dělá jednu zásadní chybu. Věnují se stále více detailům, ale podceňují některé skutečně důležité druhy vybavení – například interiérové dveře. A zrovna výběr dveří by se neměl podcenit.

 

Proč jsou dveře tak důležité?

Domácnost bez interiérových dveří by byla neúplná. Moderní architektonické trendy sice využívají velké otevřené prostory bez dveří, ale většina ústností v interiéru své dveře potřebuje. Vnitřní dveře zajišťují potřebné soukromí. A mají velký vliv na celkový vzhled vaší domácnosti. Jen málokteré vybavení je v interiéru zastoupeno tak hojně, jako právě dveře. Musíte je vybírat tak, aby ladily s ostatním vybavením.

 

Klasické, posuvné nebo shrnovací?

Nabídka dveří je v současné době největší v historii. Vybírat se dají tisíce konkrétních druhů v několika základních kategoriích. Základním druhem jsou otočné dveře – klasické dveře otevírané na pantech. Ty jsou nejlevnější a hodí se všude. Dalším druhem jsou posuvné dveře. ty mohou být posuvné po stěně nebo do stavebního pouzdra ukrytého uvnitř stěny. Jejich výhodou je, že při pohybu nezabírají v místnosti téměř žádné místo (u posuvných dveří do stěny se dveře v místnosti nepohybují vůbec). A posledním druhem jsou klasické dveře shrnovací. Každý druh dveří je nabízen v mnoha variantách provedení a z různých materiálů.

Tip: moderní architektonické trendy stále více v interiéru využívají přírodní materiály. Velmi oblíbené jsou opět dřevěné dveře z masivu.

 

I dveře mají své ozdoby

Nezapomínejte na detaily. I u dveří může být designován doplňkem jejich běžné vybavení – dveřní kování. Správně vybrané kování dokáže podtrhnout eleganci celých dveří.

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *