BYT

Nábytek z palisandru je krásný, má obrovskou životnost a zřejmě bude brzy skvělou investicí

Hledáte nový nábytek do interiéru, rádi byste nějaký z masivu, ale přitom vám jde o ekologičnost i jeho vysokou životnost? V tom případě se určitě podívejte na nábytek z palisandru. Je originální, nadčasový, interiéru dodá jedinečné kouzlo a společnost vám bude dělat po celý život.

Krásný a kvalitní nábytek z palisandru

Velkými přednostmi palisandru jsou jeho exotický vzhled, tvrdost, bezúdržbovost, odolnost vůči zničení i při nešetrném zacházení, přičemž při poškození se dá vždy opravit. Dokonce u něj lze změnit odstín, aby vám doma ladil např. po rekonstrukci.

Je barevně stálý, a to především u lakovaných typů nábytku. Každý kus je originál, a protože jde o nábytek z masivu, se těší trendovosti již po mnoho let. Masiv palisandru skvěle tlumí vibrace, což oceníte např. u TV stolků.

Ekologický přístup k palisandru

Za každý pokácený strom vláda v Indii nařídila vysázet strom nový, čímž je zajištěna jeho dokonalá obměna. Kromě toho je také vysoce pokutována případná černá těžba. Dřevo je v Indii pěstováno jako průmyslová plodina a palisandr se ocitl na seznamu Cites, což je seznam ohrožených druhů. Jak je to možné? Jde o kácení pralesů v jiných státech, ale i zamezení černému obchodu se dřevem.

Dřevo se ze země vyvážet nesmí. V případě výrobku ze dřeva je nutné doložit původ dřeva, čímž se zamezí použití z černé těžby. Ke kontrole dochází několikrát za cestu dřeva ze země.

Pěstitelům ale vzniká spousta administrativy a vedlejších úkonů, a tak nechtějí palisandr sázet a nahrazují jej jiným dřevem. Palisandr tak možná jako průmyslová plodina časem zcela vymizí, čímž se stane svou cenou lákavé pro černou těžbu a bude ohroženým druhem.

Pořiďte si indický nábytek a zkrášlete váš interiér. V e-shopu indickynabytek.cz teď navíc najdete spoustu kousků se slevou až 60 % z původní ceny. Pojďte si vybrat.

Související příspěvky

Sanal pede elit nibh

redakce

Jiva Jirák to s nerezem umí!

redakce

Byty Jinočany jsou luxusní a levné

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.