Pokládka dlažby na lepidlo
TIPY

Lepidla na obklady a dlažby – efektivní stavební chemie, která pomáhá

Keramické a kamenné dlažby jsou jasnou volbou pro svou vysokou estetickou hodnotu i praktičnost. V interiéru vyhoví všude tam, kde je žádoucí jejich vodovzdornost a snadná údržba. V exteriéru zase oceníte odolnost vůči povětrnostním vlivům a dlouhou životnost. Podmínkou dobré funkce je ale kromě kvality samotného materiálu i použití a správná aplikace vhodného lepidla.

Směsi pro lepení dlažeb a obkladů patří mezi výrobky stavební chemie. Ta jako obor výrazně pomohla stavebnictví zrychlit a zefektivnit procesy montáží všeho druhu. Včetně lepení velkoplošných i menších formátů.

Lepidel na obklady je mnoho tříd

Všechny lepící malty používané k upevnění plošných materiálů jsou dle harmonizované technické normy zařazeny do určité třídy. Každá třída vypovídá jak o složení lepidla, tak i o jeho technických parametrech a vlastnostech.

V sortimentu Baumit lze najít celou škálu lepidel pro obklady a dlažby od standardních po speciální. Najdete zde řešení i pro neobvyklé potřeby jako je lepení nové dlažby na původní starou nebo použití na podlahové topení. I v exteriéru je možné použití těžkých přírodních obkladů – stačí správné lepidlo na kámen.

Flexibilní lepidlo zajistí pohyb

Známým termínem flexibilní lepidlo si stavebníci zvykli nazývat všechny lepící hmoty, které jsou schopny dilatačních pohybů. Platí to jak pro třídu S1, tak i pro velkorysejší S2. V prvním případě jde o označení lepidla schopného deformace a tím i kompenzace drobných pohybů dlažby nebo obkladu. Druhá jmenovaná třída pak zahrnuje lepidla vysoce deformovatelná, schopných přenést ještě větší namáhání.

Lepení dlažeb a obkladů spolehlivě a rychle

S kvalitními výrobky je na stavbě radost pracovat. Nabídka lepidel Baumit obsahuje kompletní systém řešení pro každé podmínky. Výběr je na vás, nebo s ním rádi poradí firemní technici.

Související příspěvky

Vánoce se blíží? Vyzdobte si svůj rodinný dům tak, aby vás Ježíšek našel!

redakce

Proč je výhodné si domů pořídit automat na vodu?

redakce

Ulevte svým bolavým zádům

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.