BYT

Kvalitní a levné komínové systémy

Řada komínů  v českých domácnostech je ve stavu, kdy bude nutně muset dojít k výstavbě nového nebo rekonstrukci starého řešení odvodu spalin. Neexistuje jednoznačné řešení této situace. Podívejme se na možnosti, které vám současný trh s komínovými systémy nabízí.

 

Rekonstrukce odvodu spalin bez použití komínových systémů

Cenově nejpřijatelnějším řešením předrekonstrukčního stavu komínu je jeho vyvložkování. Samotné vyvložkování je poměrně rychlou záležitostí, kdy dojde k odfrézování starého vnitřního povrchu komínu, tedy pokud je to nutné, a následného vsunutím většinou nerezové komínové vložky.  Z hlediska trvanlivosti této úpravy však můžeme spekulovat nad tím, zda má smysl. Pokud se nám vnější obal komína rozpadá, je namístě pohlédnout se po jiném druhu úpravy.

Dalším řešením je odstavení starého komínu mimo provoz a prakticky kdekoliv jinde vystavět nový izolovaný nerezový komín. Zpracování nerezových komínů je v současné době na vysoké úrovni, z hlediska kvality tedy nemusíte mít žádné obavy. Problém je však s estetikou tohoto řešení. Majitelům budov často vadí představa nerezové trubky umístěné na fasádě jejich nemovitosti. Nicméně se jedná o plnohodnotné řešení, které vyniká zvláště nízkou hmotností potřebné materiálu, rychlostí montáže, snadnou obměnou poškozených dílů a v neposlední řadě menším zanášením sazemi.

 

Kvalitní komínové systémy za velmi přijetlné ceny

Naprosto ideálním řešením odvodu spalin je však pořízení odvětrávaného komínového systému se šamotovou vložkou a izolací. Tyto systémy se v praxi využívají již řadu let a jsou velice kladně hodnocené svými uživateli. Je možné je využit jak pro tuhá paliva, tak i plyn, popřípadě také pro kondenzační kotle, kde je potřeba vyšší odolnosti šamotu vůči agresivnímu kondenzátu. Stavba takového komínu je v celku jednoduchá a leckdy ji zvládne i šikovný kutil. Pokud si ovšem na takovou stavbu netroufáte, přenechte ji raději odborníkům, kteří vám budou následně ručit za svojí práci a v případě problémů a nedostatků jsou povinni uvést věci na pravou míru. Je potřeba myslet na to že komín musí projít následnou revizí, musí tedy být postaven tak, jak byl odzkoušen a certifikován. Důležité je připomenout že komín může být poskládán pouze z dílů, které odpovídají certifikaci. Pozor si dejte na přístup ke stavbě komínu formou tu koupím to a tam zas tohle, jen proto, abych ušetřil pár korun. V případě potíží s takovým komínem, budete muset opravu zaplatit ze své kapsy, což u zastavěného komínu nemusí být zrovna levná záležitost, navíc, jde o vaše bezpečí. Dnešní kvalitní komínové systémy splňují náročné požadavky jako je teplotní odolnost do 600°C, jsou odolné a bezpečné i při vyhoření sazí a vynikají dlouhou životností.

Kvalitní komínové systémy dnes pořídíte za velmi výhodných podmínek. Obrátit se můžete i na specializované internetové prodejce. Při promýšlení volby varianty úpravy stávajícího řešení odvodu spalin také nezapomínejte na pravidelnou kontrolu a údržbu komínu. Tuto povinnost vám nově ukládá vyhláška komínech.

 

 www.kominy1.cz – levné komínové systémy 

Související příspěvky

Bydlení v centru klidné lokality? Splněný sen

redakce

Komínové systémy Stadreko – kvalita pro vaše bydlení

redakce

VP – PÍSEK umí výškové i uměleckořemeslné práce dokonale

redakce