BYT

Vlněné lůžkoviny jako pohodlné ale i léčivé řešení

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

Lůžkoviny mohou znamenat i mnohem více než jen přikrývka a polštář. Pokud jsou z kvalitního materiálu, mohou také přispívat například k léčbě revmatismu. Nevěříte? Přesvědčte se sami – zde je důkaz….

Ovčí vlna jako ideální materiál

Ovčí vlna má jako materiál hned několik výjimečných vlastností. I po stříhání, praní nebo pletení si totiž dokáže udržovat své skvělé vlastnosti – dynamicky se smršťovat a roztahovat vlivem teploty okolí. Právě proto je ovčí vlna ideálním materiálem právě pro lůžkoviny. Lůžkoviny z ovčí vlny jsou maximálně vzdušné a vaše tělo pod nimi může volně dýchat.

Vždy optimální teplota

Lůžkoviny z ovčí vlny se také okamžitě přizpůsobují lidské teplotě. Takže se vám nemůže stát, že vám bude při spaní teplo nebo zima. Vždy budete spát v optimální teplotě, což je pro lidské tělo tím nejlepším, co mu můžete dopřát. Pro srovnání: bavlna například pohltí vodu jen do osmi procent své hmotnosti a syntetické vlákno jen do necelých tří procent!

Samočistící efekt

Lůžkoviny z ovčí vlny mají ještě jednu jedinečnou vlastnost a tou je samočistící efekt. Lůžkoviny z ovčí vlny totiž obsahují množství lanolínu – vlnotuku (cca 0,1 %), který obaluje každý vlas. Lůžkoviny se díky tomu chrání před znečištěním bakteriemi a jinými mikroorganismy. Lůžkoviny jsou tak maximálně hygienické a jsou velmi vhodné pro alergiky.

Pozitivní vliv na organismus

Díky lanolínu a termoregulační vlastnosti mají lůžkoviny z ovčí vlny velmi pozitivní vliv na lidský organismus. Lanolín například zjemňuje pokožku a působí protizánětlivě. Díky tomu jsou lůžkoviny z ovčí vlny extrémně vhodné pro všechny, kdo trpí bolestmi kloubů. Lanolín totiž snižuje revmatické bolesti, uklidňuje celé tělo a tím zaručuje klidný a rovnoměrný spánek. Lůžkoviny mají také dobrý vliv na léčbu nepříjemných bolestí hemeroidů doporučují se i při terapii nervových a gynekologických potíží.

Objevte i vy kouzlo lůžkovin z ovčí vlny. Více informací a širokou nabídku různých druhů lůžkovin najdete na www.atranet.cz.

Související příspěvky

Nechte se inspirovat teakovým dřevem

redakce

Nepřehlédnutelný výprodej pro Vás od topeni-koupelny

redakce

Že jsou nové byty cenově nedostupné? Jak se to vezme

redakce