BYT

Vlněné lůžkoviny jako pohodlné ale i léčivé řešení

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

Lůžkoviny mohou znamenat i mnohem více než jen přikrývka a polštář. Pokud jsou z kvalitního materiálu, mohou také přispívat například k léčbě revmatismu. Nevěříte? Přesvědčte se sami – zde je důkaz….

Ovčí vlna jako ideální materiál

Ovčí vlna má jako materiál hned několik výjimečných vlastností. I po stříhání, praní nebo pletení si totiž dokáže udržovat své skvělé vlastnosti – dynamicky se smršťovat a roztahovat vlivem teploty okolí. Právě proto je ovčí vlna ideálním materiálem právě pro lůžkoviny. Lůžkoviny z ovčí vlny jsou maximálně vzdušné a vaše tělo pod nimi může volně dýchat.

Vždy optimální teplota

Lůžkoviny z ovčí vlny se také okamžitě přizpůsobují lidské teplotě. Takže se vám nemůže stát, že vám bude při spaní teplo nebo zima. Vždy budete spát v optimální teplotě, což je pro lidské tělo tím nejlepším, co mu můžete dopřát. Pro srovnání: bavlna například pohltí vodu jen do osmi procent své hmotnosti a syntetické vlákno jen do necelých tří procent!

Samočistící efekt

Lůžkoviny z ovčí vlny mají ještě jednu jedinečnou vlastnost a tou je samočistící efekt. Lůžkoviny z ovčí vlny totiž obsahují množství lanolínu – vlnotuku (cca 0,1 %), který obaluje každý vlas. Lůžkoviny se díky tomu chrání před znečištěním bakteriemi a jinými mikroorganismy. Lůžkoviny jsou tak maximálně hygienické a jsou velmi vhodné pro alergiky.

Pozitivní vliv na organismus

Díky lanolínu a termoregulační vlastnosti mají lůžkoviny z ovčí vlny velmi pozitivní vliv na lidský organismus. Lanolín například zjemňuje pokožku a působí protizánětlivě. Díky tomu jsou lůžkoviny z ovčí vlny extrémně vhodné pro všechny, kdo trpí bolestmi kloubů. Lanolín totiž snižuje revmatické bolesti, uklidňuje celé tělo a tím zaručuje klidný a rovnoměrný spánek. Lůžkoviny mají také dobrý vliv na léčbu nepříjemných bolestí hemeroidů doporučují se i při terapii nervových a gynekologických potíží.

Objevte i vy kouzlo lůžkovin z ovčí vlny. Více informací a širokou nabídku různých druhů lůžkovin najdete na www.atranet.cz.

Související příspěvky

Luxusní konferenční stolky od Homemarket.cz

redakce

Koupelnový nábytek od Finecase bude dominantou vaší domácnosti

redakce

Triky pro zvětšení koupelny od profesionálů

redakce