Search

Jak neprodělat při prodeji bytu

Trh s nemovitostmi je celkem složitý a pokud nemáte potřebné znalosti a zkušenosti, může vás prodej nemovitosti připravit o mnoho času i peněz. Lepší řešení je pozvat si na pomoc odborníky.

Důvody, které vás vedou k prodeji bytu nebo domu mohou být různé. Třeba čekáte rodinu a potřebujete více prostoru nebo se stěhujete za prací na druhý konec republiky. Ve všech případech ale chcete, aby prodej proběhl co nejrychleji, s co nejméně starostmi a zároveň za dobrou cenu. Když se do všeho pustíte sami, čeká vás spousta starostí, práce a také ztraceného času. Inzerce, komunikace s potencionálními kupci, prohlídky, schůzky s právníky a dalšími úřady jsou jen část toho, co vás čeká. Pokud nemáte naprosto skvělý přehled o tom, jak prodat byt, je jednodušší obrátit se na realitní makléře a využít jejich služeb. Jejich provize sice nebývá korunová položka, ale postarají se o vše, co je potřeba a zajistí bezpečný prodej vaší nemovitosti.

Jak ale poznáte, že vybraný makléř je opravdu dobrý a budete s jeho prací spokojeni? Často nemáte možnost si ověřit třeba při osobní schůzce jeho kvality. Zvlášť v případě, že máte práci v Ostravě a byt na prodej blízko hlavního města. Pak vás sice bude zajímat realitní makléř v Praze a jejím okolí, ale asi se nevydáte jen tak na výlet vybírat ho osobně. Stejná situace může nastat v jakékoli části republiky, pokud je vaše nemovitost v jiném okresu či kraji, než vy. Denně dojíždět na schůzky a prohlídky je téměř nemožné a tak musíte mít jistotu, že váš vybraný realitní makléř je opravdový profesionál se zkušenostmi v oboru  a umí si poradit s prezentací i právnickou stránkou prodeje. Proto je, bez ohledu na to, zda je pro vás zajímavý realitní makléř v Brně nebo v Plzni, dobré si předem zjistit reference na dané makléře nebo si nechat ty nejlepší doporučit.

Zajímat by vás mělo, jak dlouhou mají praxi a pohybují se tak na trhu s nemovitostmi, kolik bytů nebo domů už prodali a také všechny služby, které nabízí. Dobrý makléř se o prodej vašeho bytu postará od začátku do konce. Zajistí fotografie a texty pro inzerci, postará se o komunikaci se zájemci, umí si zorganizovat prohlídky i bez nutnosti vaší přítomnosti a také pomůže se sestavením dobře sepsané smlouvy a zajištěním všech potřebných náležitostí včetně úschovy peněz v advokátní úschově. Zkušený realitní makléř poradí také s vyřízením nejlevnější hypotéky, zkrátka postará se o vše potřebné a vy se můžete bez starostí těšit z nového bydlení a věnovat se jeho zařizování. Jak ale takového zkušeného realitního makléře poznat? To vám prozradí třeba portál FérMakléři.cz
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *