DŮM

Izolace vám dokáže snížit náklady na vytápění

Venku je léto v plném proudu, ale majitelé rodinných domů přemýšlí nad zimou. Topná sezóna je ukončena a také vyúčtována, což u většiny domácností v rodinném domě znamená, že náklady na vytápění byly opět vyšší než v předchozích letech. Opět tak přichází na řadu otázka, jak snížit v další sezóně tyto náklady snížit?

Pro začátek je důležité si uvědomit, zda dochází k únikům tepla a pokud ano, kudy nám drahé teplo mizí. Nová okna i zateplení fasády jsou částečnou pomocí, únikům tepla ale moc nezabrání. Nejvíc nám ho totiž zmizí stropem, u kterého je většinou izolace ve špatném stavu nebo chybí úplně. Zateplení stropu vám může ušetřit až 30 % nákladů na vytápění a to už je v rodinném rozpočtu znát. Právě pro stropy a obecně střešní konstrukce je nejlepší metodou foukaná minerální izolace. Investice do ní se vám vrátí během několika málo let a její aplikace nezabere více než pár hodin.

Nemusíte se obávat složitých příprav nebo velkého úklidu po skončení prací. Na určené místo se izolant aplikuje, jak už název napovídá, foukáním speciálním strojem a není tak nutné dopředu stavět lešení nebo shánět prostor pro uskladnění velkých rolí materiálu. Jako izolant slouží minerální vlna, která se fouká přímo na místo pomocí hadice. Ostatní vybavení včetně zásobníku materiálu zůstává na nákladním autě, které je zaparkované před domem. Ani stavební úpravy nejsou nijak potřebné, postačí jen několik malých otvorů na předem domluvených místech pro protažení hadice.

Po skončení aplikace a všech prací si hadici i ostatní nářadí sbalí pracovník zpět do auta a vy můžete dál pokračovat v běžném užívání domu, bez obav z jakéhokoli rušení. Technologie foukání dostane izolaci úplně všude, i do těch nejmenších mezer a skulin. Vytváří souvislou plochu, ve které nevznikají tepelné mosty a riziko ztráty tepla je tak minimální. Minerální vlna je nehořlavý materiál s dlouhou životností, odolný proti plísním i škůdcům, nenasákavý a objemově stálý, tedy neslehne za pár týdnů. Realizace může proběhnout v době, kdy je zbytek rodiny v práci či ve škole a po jejich návratu domů už bude vše hotové. Izolace bude fungovat a chránit váš dům před únikem tepla v zimě a přehřátím v létě okamžitě po aplikaci.

Foukaná minerální izolace pomůže nejen v zimě zamezit ztrátám tepla a ušetřit tak náklady na vytápění, ale v tropických dnech také proti přehřátí podkrovních místností. Právě teď je tak ideální čas k aplikaci izolace, abyste si mohli užít příjemnou teplotu v domě i v horkých dnech a být připraveni na topnou sezónu.

Související příspěvky

Vytápíte dřevěnými briketami? Kde a jak je koupit?

redakce

Umyvadlo je srdcem koupelny, umíte ho správně vybrat?

redakce

Užijte si vjezd na pozemek nebo do garáže! Představujeme dálkové ovladače Hörmann!

redakce