ZAHRADA

Základem pohodlného venkovního posezení je kvalitní zahradní nábytek

Teplé jarní počasí už konečně navštívilo i naší republiku a je čas trávit co nejvíce času venku. Po vleklé zimě velmi rádi vyměníme obývák za zahradu a teplý čaj za vychlazený drink. Češi jako národ jsou navíc specialisté na zahradní party, grilování nebo jen klidné posezení venku s našimi blízkými. Právě teď je nejvyšší čas pořídit si náš balkon či zahradní posezení ten správný nábytek. Jak vybírat a na co si dát pozor?

 

Odolný rozmarům počasí

U venkovního nábytku je nutno počítat s tím, že bude vystaven vlivům počasí. Nejen slunce a déšť, ale také prudké změny teplot, příliš suchý nebo naopak vlhký vzduch běžnému nábytku nesvědčí. Na zahrady se rozhodně nehodí interiérový nábytek. Nábytek musí být upraven tak, aby jej nepřízeň počasí nijak výrazně nepoškodila. Základem by měla být stabilní konstrukce, speciální materiály s povrchovou úpravou a především omyvatelný povrch.

 

Jaký materiál?

V současné nabídce venkovního nábytku je mnoho různých materiálů, které jsou odolné a dokonce omyvatelné. Nejedná se pouze o klasické plastové židle. A pokud přeci jen budete chtít zůstat věrni osvědčenému plastu, můžete si zvolit například zahradní set Cusbox z řady Corona. Tato sestava je vyrobena z plastu, ale v imitaci vzhledu přírodního ratanu. Díky tomu je velice nenáročná na údržbu, voděodolná a lehce omyvatelná.  Set je sestaven ze dvou křesel, pohovky a stolku, takže poskytne pohodlí celé rodině.

1Název: Corona – Set Cusbox

Materiál: plast

Prodejce: www.jena-nabytek.cz

 

Kombinace komfortu a elegance je důležitá

Zahradní nábytek je vhodný nejen pro občasné posezení, ale i pro trvalejší zátěž, například pravidelné stolování. Na trhu naleznete mnoho jídelních sestav určených pro venkovní použití. Ideálním příkladem praktičnosti, komfortu a elegance je sestava Nova, která je vyrobena z leštěného hliníku. Čtyři křesla a stůl zaručí pohodlné stolování nejen pro zamilované páry, ale i pro větší rodinu. Vrchní deska stolu je tvořena latěmi z oblíbeného materiálu polywood, který je typický svou trvanlivostí a odolností vůči slunci, dešti, plísním i chemikáliím. Křesla jsou navíc polohovatelná, což poskytne dostatečné pohodlí nejen během jídla, ale i při následném odpočinku.

2

 Název: Nova – Sestava 4+1

Materiál: hliník / zahradní textilie / polywood

Prodejce: www.jena-nabytek.cz

 

Pořiďte větší sestavy

Myslete i na to, že kromě vaší rodiny budete občas potřebovat na zahradním nábytku pohodlně usadit i návštěvy. Jestli zvete návštěvy často, vyberte si větší sestavy nábytku. Ty se obvykle skládají z podlouhlého stolu a dřevěných lavic. Rozhodně se však nemusí jednat jen o nepohodlné lavice bez opěradel, jak je všichni dobře známe. Svým hostům můžete nabídnout mnohem větší pohodlí, třeba pokud se rozhodnete pro set Relax Corfu. Když ještě sedací soupravu doplníte křesílky ze stejné řady, můžete pozvat na návštěvu klidně více než deset lidí. A v případě, že budete doma zrovna sami, nabídne vám tato sestava dostatek místa i pro venkovní spaní v horkých letních měsících.

3

Název: Corfu – Relax set

Materiál: plast

Prodejce: www.jena-nabytek.cz

 

Nábytek i pro relaxaci

Zahrada je také prostorem, kde trávíme volný čas relaxací a odpočinkem. I na to je důležité myslet při výběru zahradního nábytku. Nejen kvalitní židle, ale třeba i elegantní lehátka se vyplatí mít na zahradě. Všechny, kteří hledají nejenom maximum pohodlí, ale také zajímavý design, zajisté nadchne lehátko z řady Rimini. Díky výrobě z umělého ratanu může být venku po celý rok, zůstává stálobarevné a je odolné vůči UV záření, vodě, sněhu, mrazu i vysokým letním teplotám.

4

Název: Rimini – Lehátko

Materiál: PE ratan

Prodejce: www.jena-nabytek.cz

 

Ideálně skládací

Bohužel nežijeme v exotické destinaci, kde by bylo teplé počasí po celý rok a možnosti využívání zahradního nábytku jsou u nás omezené. Myslete na to, že na zimu bude potřeba nábytek uskladnit rozhodně se lépe skladují druhy nábytku, které lze složit nebo stohovat. Plastové židle tak jednoduše můžete naskládat na sebe tak, aby zabraly minimum prostoru, a dřevěný nábytek lze pak obvykle složit a uskladnit například do skříně či sklepa.  Tuto vlastnost, kterou oceníte především při nedostatku úložných prostor především v bytových domech a panelácích, má například balkónový dřevěný set Acacia tvořený kulatým stolem a dvěma židlemi. Celý set snadno složíte a rozložíte během pouhé minuty.

5

Název: Balkonový dřevěný set Acacia

Materiál: dřevo

Prodejce: www.jena-nabytek.cz

 

I na balkony

6Pokud bydlíte v bytě s balkonem, i vy si můžete užít pohodlí při venkovním posezení. Přímo pro vás jsou totiž určeny balkonové sety. I ty jsou k dostání v mnoha různých provedeních. Ideální sestavou pro menší prostory je set z řady Rio Patio, který v sobě spojuje moderní design a komfort. Set skládající ze dvou nízkých křesel a rohového stolku je opět vyroben z plastu, avšak díky vzhledu imitující ratan bude dokonale ladit s jakýmkoliv venkovním prostředím.

Název: Rio Patio – Set 2+1

Materiál: plast

Prodejce: www.jena-nabytek.cz

Související příspěvky

Nechybí vaší zahradě kvalitní zahradní krb?

redakce

Když letos pod stan, tak pod vlastní a zahradní. Pořiďte si nůžkové stany

redakce

Buďte o krok napřed a probuďte svou zahradu ze zimního spánku!

redakce

1 komentář

Mirecka 3. 9. 2016 at 19:36

Kvalitní zahradní nábytek + zahradní krb (za mě něco spíše v designovějším stylu ala http://www.flamen.cz/cz/produkty-rozcestnik/designove-zahradni-krby/ ) a zahrada je za mě naprosto dokonalá 🙂 Pěkný fotky, pěkný článek!

Odpověď

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.