ZAHRADA

Výběr vjezdových bran pro auto

< !DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Untitled document

U rodinného domu, jehož majitel vlastní auto je řešení vhodného vjezdu jednou ze zásadních otázek. Na výběr je samozřejmě hned několik možností řešení. Záleží pouze na tom, kolik chcete do vjezdové brány investovat. Pokud máte u domu garáž, která je přímo na hranici pozemku a veřejné komunikace, z níž se vjíždí do garáže přímo, tento problém vám odpadá. V opačném případě, tedy pokud je váš pozemek ve všech stran obehnán plotem je vjezdová brána nezbytností.

Řešit otázku vjezdu lze samozřejmě klasickou manuálně otevíratelnou bránou, což je ovšem v současné době nejenom extrémně nekomfortní, když musíte pokaždé vylézt z auta, bránu otevřít, zajet autem na pozemek a opět za sebou bránu zavřít, ale při dnešním provozu také ne příliš bezpečné. Po dobu, než bránu otevřete, brzdíte provoz, a v některých nepřehledných případech také riskujete, že vás něco srazí.

Proto jsou u rodinných domů vjezdy řešeny většinou s pomocí posuvné brány s elektropohonem, který reaguje na dálkové ovládání. Na výběr jsou pak dvě možnosti řešení. Tou první jsou posuvné brány s jedním křídlem, které jezdí na kolejnici umístěné podél plotu (autem se přes tuto kolejnici přejíždí). Druhým možným řešením jsou samonosné brány, které jsou opět tvořené jedním posuvným křídlem, jehož pohyb ovšem tentokrát zajišťují pojezdové rolny umístěné v betonovém základu, který celou konstrukci brány drží. Žádná kolejnice pak není potřeba a vjezd na pozemek je zcela volný (bez prahu).

U bran se dá zvolit délka posuvného křídla (například šest nebo dvanáct metrů), vůči které je následně potřeba vybrat správně silný pohon ovládání. Většina bran je standardně povrchově ošetřena základním nátěrem, ale volitelně si lze objednat brány s pozinkováním, které jsou odolnější proti vlivům počasí. I dekorů a designů je n výběr několik, v závislosti na typu a provedení vašeho plotu. Vjezdové brány tak představují ideální řešení pro pohodlný a bezpečný vjezd na váš pozemek či zahradu.

Související příspěvky

Zahradní jezírka pro opravdový odpočinek

redakce

Plánujete na zahradách betonovou dlažbu, ale bojíte se jejího znečištění?

redakce

Udírna patří do zahrady

redakce