ZAHRADA

Proč udržet správné hodnoty pH v bazénu po celou sezónu?

Udržení správné hodnoty pH je z hlediska optimálního provozu bazénu velmi důležité. Právě hodnoty pH určují, zda je voda v bazénu v pořádku nebo zda může provozovatel bazénu očekávat v blízké době problém s údržbou kvality vody. Správná hodnota pH by se měla pohybovat v rozmezí 6,8 – 7,2. Pokud by byl hodnota pH nižší, v bazénové vodě se může objevit mléčný zákal a voda působí korozívně na bazén a jeho příslušenství zároveň je výrazně větší spotřeba chlorové i další dezinfekce. Vyšší hodnota pH vody může usnadnit vylučování vápenatých nebo hořečnatých usazenin v bazénu a zvýšit riziko výskytu řas. Pokud hodnota pH není v doporučeném intervalu, ztrácí svou účinnost i ostatní přípravky bazénové chemie. Proto je hodnota pH nejdůležitější hodnotou, kterou musíte v bazénové vodě sledovat.

 

Jak zjistit hodnoty pH?

Zjištění hodnoty pH je v dnešní době jednoduché i pro laika. Stačí si pořídit kvalitní pH tester a sami uvidíte, jak je na tom voda ve Vašem bazénu. Testery se dělí do dvou základních kategorií. První z nich jsou kapkové a druhé tabletové. Oba druhy jsou spolehlivé a mají stejný účinek. Přípravek nakapete do malého množství Vaší vody a necháte chvíli působit. Vzorek vody se téměř okamžitě zabarví. Součástí testerů je barevná tabulka hodnot pH. Podle zabarvení vody ve skleničce se dozvíte, zda je hodnota pH v bazénu nízká, vysoká nebo optimální. V případě tabletových testeru je nutné počkat, než dojde k dokonalému rozpuštění tablety a teprve po té je možné správnou hodnotu získat. Stanovení hodnoty pH i koncentrace chloru je v případě tabletových testerů výrazně dražší než je tomu u testeru kapkových.

 

 

Co dělat, když hodnota pH není v pořádku?

Nejedná se o složitý úkol. Stačí pouze správná volba kvalitního přípravku bazénové chemie. Právě bazénová chemie pro úpravu hodnoty pH Vám pomůže problémy s nesprávnými hodnotami jednoduše vyřešit. Hlavními přípravky pro úpravu hodnoty pH jsou produkty bazénové chemie, označované obvykle jako pH mínus a pH plus. Většinou se stává, že je hodnota pH vyšší, proto je větší poptávka zejména po produktu pH minus, který hodnotu pH snižuje. Musíte dbát především na kvalitu výrobce. Pokud není bazénová chemie dostatečně kvalitní, nedokáže dokonale odvést svou práci a výsledek je neuspokojivý. Pokud hledáte prověřenou a kvalitní bazénovou chemii, můžete se spolehnout na zkušeného tuzemského výrobce. Společnost Techneco patří v oblasti bazénové chemie mezi výrobce jedněch z nejkvalitnějších produktů na českém trhu. Společnost vyrábí bazénovou chemii značky PWS. Hlavními přednostmi této značky je vyspělá technologie výroby, používání kvalitních výchozích surovin, vysoká účinnost přípravků a jejich široká kompletní nabídka pro všechny typy úpravy bazénové vody.

Kompletní sortiment bazénové chemie PWS naleznete na eshop.techneco.eu.

 

 

Související příspěvky

Jak na zastínění zimní zahrady?

redakce

Správně zvolený altán podtrhne vzhled domu i zahrady

redakce

Osvěžení nejenom pro vás, ale i vaše rostliny

redakce