ZAHRADA

Moderní betonové ploty jsou přitažlivé, odolné a rychle postavené!

 

Při výběru oplocení pozemku u rodinného domu v dnešní době stále více hledíme na designový vzhled oplocení i ostatní vlastnosti. Důležitý je pro nás také pocit soukromí, kterého v dnešní době není mnoho. Stále více jsou v oblibě také ploty, přes které není vidět. Musí být ovšem zachována jejich krásná struktura, vysoká odolnost, pevnost a v neposlední řadě také rychlá výstavba a příjemná cena. To všechno jsou parametry a výhody betonových plotů z prefabrikovaných dílců.

 

Po zabetonování sloupků je plot hotový za chvilku

Jednou z výhod plotů z prefabrikovaných betonových prvků je rychlost jejich výstavby. Betonové ploty potřebují, stejně jako ostatní ploty nejprve sloupky. Stačí vyhloubit díry po přesných vzdálenostech, usadit sloupky do roviny a zabetonovat. Pak přichází nejdelší část celé realizace – čekání až vytvrďme beton. Jedná se o speciální druhy sloupů, které jsou určeny přímo pro betonové ploty z prefabrikovaných dílců. Jsou totiž vybaveny drážkami, do kterých se pak jen zasouvají betonové plotové dílce.

 

Pro ploty rozlišujeme 3 základní druhy betonových sloupků

Prvním druhem betonových sloupků jsou dílce průběžné, které se používají ve všech vnitřních částech plotu. Dalším druhem jsou koncové, které se využívají na začátcích a koncích plotů nebo na zakončení u bran. A mají drážku jen z jedné strany. Posledním druhem jsou sloupky rohové s drážkami na dvou sousedních stranách pro krásný pravý úhel plotu.

 

Prefabrikované dílce jsou ve čtyřech druzích

Výplně betonových plotů se rozdělují do čtyřech kategorií. Prvním druhem jsou klasické s rozměry 200x50x4,5cm. Dalším druhem jsou poloviční, které mají výšku pouze 25cm a nejčastěji se využívají jako podhrabové desky. Oba druhy mají rovné všechny hrany. Další druh – obloukové desky jsou na vrchní straně zahnuté do oblouku. Využívají se jako poslední vrchní díl, aby plot nekončil stejnoměrně rovně, ale byl zakončen elegantně. Pokud nechcete mít plot celý neprůhledný, můžete využít také dílce se zabudovanou mřížkou, abyste si mohli udržet kontakt s okolím.

 

Betonové ploty od BEVES jsou věrnou imitací kamene

Pro betonové ploty a jejich dílce je velmi důležitou součástí především kvalita materiálu a vzhled. Betonové ploty od společnosti BEVES jsou vyrobeny z vysoce kvalitní betonové směsi, která zaručuje jejich vysokou odolnost. Můžete vybírat z několika variací barevného provedení plotu. Navíc se ploty od BEVES vyznačují skvělým designem, který je přesnou imitací vzoru přírodního kamene.

Stačí si jen vybrat na www.beves.sk.

 

 

Související příspěvky

Nejlepší obklady a dlažby od Stonemania.cz

redakce

Hledáte kvalitní, ale přitom levné zahradní domky vyráběné v České republice?

redakce

Markýzy na terasu

redakce

1 komentář

Pípa 17. 9. 2021 at 17:19

Betonové ploty jsou určitě fajn. Jsou bytelné někdy možná až moc působí poměrně dost robustním dojmem a a hlavně když už je jednou postavíte, tak se jich jen tak nezbavíte. Víte kolik stojí zbourat jeden betonový plot? Dost. Lepší mi přijde dřevěný plot. Vypadá to lépe a hlavně si pak můžu vzít třeba plotostřih a upravit si jak je libo.

Diskuze je uzavřena.