ZAHRADA

Nedaří se vám vyčistit bazénovou vodu před zazimováním? Může tak být z mnoha příčin!

 

Koupací sezóna je nenávratně pryč a mnoho z nás již přemýšlí nad správným zazimováním bazénů. Aby byla voda v bazénu schopná přečkat zimu bez úhon, musí být dokonale připravena. Pouze bazény ve stoprocentní kondici jsou schopny přečkat zimu a na jaře být opět připraveny k dopuštění a k užívání. Občas se ale stane, že ať děláte cokoli, kvalita bazénové vody se před zazimováním nelepší, ale spíše horší. Co v takovém případě dělat?

 

Jaké mohou být příčiny nezdaru?

  1. špatné dávkování bazénové chemie

Nejprve zkontrolujte, zda všechny prvky bazénové chemie dávkujete správně (podle instrukcí daného druhu bazénové chemie). Samozřejmě, že pro mnohé z nás je dávkování bazénové chemie téměř denní chléb. Právě v takových případech se ale často stává, že na některou součást zapomínáme. Zkontrolujte, zda dávkujete opravdu vše, co je k řešení daného problému s vodou třeba.

 

  1. nedokonalá čistota dna a hran

Špína a usazeniny mohou také ztěžovat práci na čištění bazénu před zazimováním. Většinou se soustředíme pouze na dno bazénu a zapomínáme na jeho stěny. I na stěnách mohou být usazené nečistoty nebo se zde mohou usazovat řasy, které kazí veškeré práce na vyčištění. Vše je třeba důkladně očistit a případně využít vločkovač pro odstranění zákalu nebo řas.

 

  1. opotřebování písku ve filtraci

Na tento problém mnoho vlastníků bazénů zapomíná. Písek do filtrace může být po dvou sezónách využívání natolik opotřebován, že již nezachytává nečistoty. Ty poté filtrací mohou putovat zpět do bazénu. V takovém případě je lepší vyměnit písek do filtrace ještě před začátkem nové sezóny. Levněji vás vyjde včasný nákup nového písku, než jarní napouštění celého bazénu.

 

  1. nízká kvalita bazénové chemie

Samotná kvalita bazénové chemie má na kvalitu vody největší význam. Například bazénová chemie PWS patří k nejkvalitnějším druhům prostředků na úpravu bazénové vody na našem trhu. Byla vyvinuta na základě dlouholetých zkušeností s úpravou vody v komerčním průmyslu společností Techneco. S touto bazénovou chemií budete mít jistotu, že váš bazén dostává pouze přípravky té nejvyšší kvality.

 

Kompletní sortiment můžete najít na www.eshop.techneco.eu.

 

 

Související příspěvky

Oblíbenost kovaných plotů u nás roste

redakce

Zahradní osvětlení musí být nejenom estetické, ale také bezpečné

redakce

Ratanový nábytek v bílé barvě je opravdovou známkou vkusu a elegance

redakce