ZAHRADA

Je rozdíl mezi čištěním nadzemních a zapuštěných bazénů?

Nejdůležitější starostí při údržbě bazénů je neustálé udržování kvality bazénové vody. Pokud není voda v bezvadném stavu, nedá e v bazénech koupat a vy přicházíte o skvělou letní zábavu. A nezáleží na tom, zda se jedná o zapuštěné bazény, polozapuštěné bazény nebo nadzemní bazény. U všech druhů se provádí údržba bazénové vody naprosto stejně.

Základem je kvalitní bazénová chemie

Údržba bazénů a jejich konstrukce se liší podle druhu bazénu. Údržba bazénové vody ale zůstává naprosto stejná, ať už máte nafukovací bazény, betonové bazény nebo plastové bazény. Základem péče o bazénovou vodu je bazénová chemie a její správné využívání a dávkování. Kvalita bazénové chemie je velmi důležitá, takže se nevyplácí na ní šetřit. Nekvalitní bazénová chemie nemusí mít dostatečné účinky.

 

Co je nutné sledovat?

U bazénové vody je nutné sledovat hned několik hodnot najednou. Tou nejdůležitější hodnotou je pH vody. To se musí pohybovat v rozmezí 6,8-7,2. Pokud bude pH bazénové vody menší nebo větší nebude prostředí ve vodě umožňovat dostatečnou funkci ostatních prvků bazénové chemie. Další důležitou hodnotou je množství desinfekční látky ve vodě. Nejčastěji se využívá chlor, ale desinfekční látkou může být i kyslík nebo brom. I kyslíkové a bromové bazénové chemie jsou na trhu k dostání. Pro stanovení správných hodnot chloru a pH je vhodné pořízení testerů, které vám ukážou stav těchto činitelů v bazénové vodě.

Nejvyužívanější bazény jsou nadzemní

Nyní si představíme nejvyužívanější kategorii bazénů na našem trhu. Tou nejsou zapuštěné ani polozapuštěné bazény, ale nadzemní bazény. I ty se ale dělí do několika kategorií, které se odvíjí především od jejich konstrukce a materiálu. Bazény mohou být tvořeny kovovou konstrukcí, ocelové, plastové a samozřejmě nafukovací. Většina výrobců se specializuje jen na jeden konkrétní druh nadzemních bazénů. Výjimku ale tvoří bazény Marimex.cz. Marimex totiž v oblasti nadzemních bazénů nabízí hned několik typů a modelů.

 

 

Související příspěvky

Zámková dlažba jako okrasa zahrady

redakce

Máte rekonstruovaný rodinný dům? Nyní je čas na zahradu!

redakce

Jak si poradit s teplotou v domácí udírně

redakce