Search

Víte, jak vybrat vodoměr? My ano

Pravidelné měření spotřeby vody je pro většinu samozřejmostí. Každá bytová jednotka disponuje vodoměrem stejně tak, jako je tomu u rodinných domů. Jestliže jste vlastníkem bytovky, případně panelového domu, půjde vám hlavně o to, aby bylo vše změřeno s maximální přesností. K tomu je zapotřebí jednak pečlivost samotných uživatelů bytových jednotek a jednak také přesně měřící vodoměr. Jak takovéto zařízení vybrat? Nepřestávejte číst, poradíme vám v následujících řádcích.

 

Přesnost měření na prvním místě

V první řadě se zaměřte na přesnost měření. Poznáte ji podle konkrétního značení třídy přesnosti. Ta je vyznačena na samotném ciferníku zařízení, a to v několika polohách. Jinak se vodoměry prodávají v celkem třech třídách přesnosti, a to:

– A – pro měření od 60 l/hod,

– B – pro měření od 30 l/hod,

– B – pro měření od 15 l/hod.

 

Antimagnetická rezistence

Není u všech vodoměrů samozřejmostí. Jedná se fakticky o schopnost vodoměru odolat případnému zastavení vlivem magnetu v jeho blízkosti. Samotné prohlášení o antimagnetických vlastnostech vodoměru je velmi málo. Výrobce musí tuto skutečnost doložit také příslušnými atesty. Standardně se používá čtyřpólový magnet umístěný mezi turbínkou a počítadlem. Vodoměry jsou tak díky důmyslnému mechanismu ochráněny před jakýmkoli falšováním, k němuž může dojít.

 

Nezapomeňte ani na další ochranné prvky

Myslet je nezbytné i na další ochranné prvky, jimiž mohou vodoměry disponovat. Jmenovat bychom mohli například následující:

– plombování prostřednictvím číselné plomby,

– plombování jednoho i druhého konce vodoměru,

– neprůhledná krytka počítadla strojku,

– ochranné prvky před nekonečným otáčením ciferníku,

– ochranné víčko na samotném ciferníku.

Jestliže se chcete podívat na podrobnější informace o výběru vodoměrů, nebo si přímo kvalitní přístroj zakoupit, podívejte se na mereni-tepla.cz.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *