BYT

Kusový koberec jako doplněk do interiéru

Proměňte svou podlahu, aniž byste museli zatížit svoji peněženku nebo věnovat tomu příliš času. Kusový koberec je moderní doplněk, který pořídíte jedna dvě a váš interiér opravdu zpestří.

 

Nenáročná a přitom efektivní proměna

Kusové koberce jsou velmi oblíbené, neboť jimi lze proměnit interiér velmi rychle a nenáročně. Stačí si jen vybrat takový, který se vám líbí. Vybrat vhodné místo v bytě, kde bude vyčnívat a poté už jen položit.

Díky kusovce můžete proměňovat svůj interiér, jak se vám zlíbí. Můžete ho měnit například podle ročního období, nebo jen třeba podle nálady. Kusové koberce prostory barevně oživí a celkově zútulní.

 

Kam se kusový koberec hodí?

Centrem každé domácnosti bývá obývací pokoj, ve kterém vévodí sedací souprava. Což je ideálním místem pro použití kusového koberce. Obývací pokoj ale není jediným místem v interiéru. Kusovky lze rovněž použít v ložnici k posteli, abyste po probuzení cítili jako první pod nohama příjemnou teplou podlahu.

Dále nachází využití v jídelně nebo jídelní části, díky čemuž bude celek působit velmi harmonicky a tedy vybízet ke společnému posezení. Pokud trávíte hodně času prací z domova, oceníte ho také v pracovně pod pracovní stůl nebo v předsíni jako praktický doplněk.

 

Dostupnost snad ve všech barvách!

Barvy dnes už nemusíte mít jen na zdech či na doplňcích. Různé barevné odstíny lze mít i na podlaze. Pokud patříte k milovníkům přírody nebo je váš interiér v bohémském stylu, doporučujeme sáhnout po pastelových barvách.

 

Modrá je klasika

Máte rádi ověřené? Nebo nechcete při výběru udělat chybu? Pak sáhněte po kusovce v modré. Je to taková nová neutrální barva. A pokud jste odvážnější a chcete tuto barvu v interiéru zvýraznit, sáhněte po modrém kusovém koberci s výraznějším vzorem.

Koberec v neutrálním odstínu

Koberce v neutrálních barvách se hodí kamkoliv. Pokud máte v plánu pořídit neutrální kusovku, doporučujeme se zaměřit při výběru na strukturu, střih, vlas i na samotnou techniku výroby. Nechcete-li volit klasický jednobarevný, nabízejí se i kusovky se vzorem. Má-li ale koberec být dominantou místnosti, sáhněte raději po něčem jednoduchém.

 

Červená i růžová to může být

Interiér lze krásně rozzářit a doplnit kusovkou v odstínech červené nebo zářivě růžové. Je úplně jedno, jestli sáhnete po jednoduchém nebo vzorovaném, tradičním nebo moderním. Díky vhodně zvolené barvě celou místnost podtrhnete.

Tu správnou barvu doporučujeme vybírat podle vašeho nábytku. Například červený odstín se hodí především k dřevěnému nábytku a neutrálnímu čalounění. Růžová zase perfektně vyniká na světlé dřevěné podlaze, která je doplněná bílým nebo světlým nábytkem s neutrálním čalouněním.

 

Další kritéria při výběru

Kromě samotné barvy a designu lze kusovky vybírat podle dalších kritérií. Mezi ty patří:

  • tvar – dnes jsou dostupné kusové koberce v klasických i ne příliš typických tvarech,
  • materiál – stejně jako metrážové koberce, tak i kusovky jsou dostupné v přírodních i syntetických materiálech nebo v jejich kombinaci, materiál volte vždy podle toho, kam koberec položíte (jiný budete volit do ložnice a jiný do namáhaných prostor),
  • rozměry – koberce se dají sehnat v mnoha rozměrech, doporučujeme vybírat rozměry podle velikosti dané místnosti, nejvíce oblíbený bývá rozměr 120 x 170 cm.

Související příspěvky

Kuchyně a nábytek z Ostravy

redakce

Mytí skel ve výškách si žádá zodpovědný a uvážlivý přístup – obojí mají „Práce ve výškách Praha“

redakce

Umělý kámen už nemusí být pouze součástí kuchyní

redakce