TIPY

Vhodná izolace domu je cestou k bezpečí a dlouhodobým úsporám

Pod tíhou ohromného zdražování energií v posledních měsících se stále větší množství rodin zaměřuje na úpravy svých domovů. Není se čemu divit, protože v naší malé zemi existují tisíce a tisíce budov, jejichž zateplení je v naprosto mizerném stavu. Patří mezi ně i vaše bydlení? Je na čase to změnit! Jak?

Neutrácejte zbytečně

V dnešní době se mezi nejmodernější a cenově nejpřijatelnější metody řadí především stříkaná izolace a samozřejmě i foukaná izolace. Ačkoliv mají obě metody celou řadu výhod, jsou mezi nimi podstatné rozdíly. Jaké benefity vám nabídnou?

První zmíněná varianta se chlubí dlouhodobou odolností vůči plísním, a to i v náročných podmínkách. Zároveň vás potěší skvělá přilnavost, a tak není nutné vymýšlet složité podpůrné systémy. Zkrátka a dobře nanesete dané médium přímo na určené místo a necháte jej vyschnout. Dobrým bonusem je tlumení hluku, což se hodí třeba majitelům výrobních hal. Mezi nejpoužívanější materiály patří měkké a tvrdé pěny, EXY08, EXY09 či izolace INTELAN.

Moderní technologie

Foukaná varianta vás potěší schopností dostat se i do nejobtížněji přístupných prostor. Zároveň se velmi snadno a rychle nanáší. Zkušení řemeslníci dokážou celý proces vyřešit během pouhých několika hodin. Zaručeně vás nadchne i nižší cenou a skvělými tepelněizolačními vlastnostmi. Dobrou volbou je křemičitá vata, stejně jako čedičová vata, skelná vata, dřevovláknina, celulóza nebo Styroball.

Nevíte-li si s něčím rady, obraťte se na ověřené profesionály. Dobrým příkladem je známá společnost JP IZOLACE, která vám poskytne bezkonkurenční ceny, certifikované materiály a vyřešení zajímavých dotací z programu Nová zelená úsporám. Na stránkách www.jpizolace.cz naleznete veškeré podrobnosti a získáte tolik potřebnou inspiraci.

Související příspěvky

Jak zvolit tu pravou sedací soupravu?

redakce

Topná sezóna 2023: Co musíte vědět?

redakce

Chcete bydlet poblíž Prahy, ale ne v centru?

redakce