TIPY

Silné neodymové magnety: které existují a na co se vám hodí?

Neodymové magnety, silné magnety, jsou díky své vysoké magnetické síle a kompaktnosti oblíbeným řešením pro širokou škálu aplikací. Na trhu existuje mnoho druhů neodymových magnetů, které se liší svým tvarem, velikostí a povrchovou úpravou. Seznamte se s různými typy neodymových magnetů a jejich možným využitím.

1. Kotoučové neodymové magnety

Kotoučové magnety, magnetické kotouče jsou charakteristické svým válcovým tvarem, podobné silnějším mincím. Mohou být použité pro různé účely, jako je přichycení nástrojů, držení obrazů na zdi, výroba suvenýrů a magnetek na ledničku nebo připevňování předmětů k magnetickým povrchům. Díky svému tvaru se dají dobře uchopit. Dobře se hodí tam, kde je potřeba pevné přichycení magnetem.

2. Kvádrové neodymové magnety, magnetické kvádry

Kvádrové silné magnety, magnetické kvádry mají tvar obdélníku nebo čtverce a jsou vhodné pro použití v konstrukčních aplikacích, kde je třeba pevně spojit kovové komponenty. Jsou také oblíbené v oblasti modelářství nebo pro vytváření magnetických spojů.

3. Tyčové neodymové magnety, magnetické tyče a tyčky

Tyčové neodymové magnety, magnetické tyčky mají tvar válcové tyče. Díky svému tvaru se ty větší a silnější často využívají v magnetických separátorech, kde zachycují kovové částice, špony a feromagnetický odpad v průmyslových procesech, potravinářské výrobě, mlýnech. Mohou být také použité jako držáky nástrojů. Jejich tvar umožňuje dobré chytnutí rukou, dobře poslouží i jako kancelářské magnety.

4. Kruhové neodymové magnety, prstence

Kruhové neodymové magnety se vyznačují kruhovým tvarem, uprostřed mají otvor, který umožňuje snadné připevnění pomocí šroubů nebo nýtů. Jsou vhodné pro použití v elektromotorech, reproduktorech nebo pro zavěšení předmětů na stěny.

5. Kostkové neodymové magnety, magnetické kostičky

Kostkové neodymové magnety, silné magnetické kostky a kostičky mají tvar krychle a jsou oblíbené pro vytváření různých konstrukcí, jako jsou modely, skládačky, magnetické hlavolamy nebo magnetické držáky. Díky svému tvaru mají možnost snadného uchopení a pevné přicvaknutí, což magnetické kostičky činí ideálními pro použití také pro propagační nebo výukové potřeby. V kancelářích je používají i k přicvaknutí na magnetickou nástěnku. Jsou rovněž součástí magnetické stavebnice UniCube.

6. Samolepící neodymové magnety 3M

Samolepící neodymové magnety jsou opatřené klasickou lepicí vrstvou na zadní straně, případně silnější samolepicí vrstvou 3M. To je ideální na jednoduché a rychlé přilepení na různé povrchy. Jsou vhodné pro tvorbu suvenýrů, magnetického zavírání diářů, upevnění plakátů a pro nalepení na lehké předměty. Lepicí vrstva drží na dřevu, plastu i skle.

7. Kulaté neodymové magnety, magnetické kuličky

Kulaté neodymové magnety mají tvar magnetické kuličky. Jsou oblíbené pro vytváření dekorativních nebo výukových materiálů a magnetické hlavolamy. 216 magnetických kuliček o průměru 5 mm tvoří magnetickou stavebnici NeoCube. Můžete je skládat do mnoha geometrických 2D i 3D tvarů a ornamentů.

8. Kuželové neodymové magnety, magnetické kužely

Kuželové neodymové magnety mají kónický tvar. Tyto magnety se často používají pro pokusy, experimenty nebo jako kancelářské magnety.

9. Silné neodymové magnety s otvorem na šroub

Tyto neodymové magnety mají většinou tvar kotouče nebo kruhu s otvorem uprostřed, který umožňuje snadné připevnění pomocí šroubu se zápustnou hlavou. Jsou ideální pro aplikace, kde je potřeba pevné připevnění, jako například v konstrukcích, na magnetické držáky, pro dekorační účely. Všechny magnety seženete na webu Unimagnet.cz.

10. Vodotěsné poplastované neodymové magnety

Vodotěsné silné magnety jsou opatřené plastovou nebo gumovou vrstvou, která chrání magnet před poškozením vodou a vlhkostí. Hodí se i pro venkovní aplikace, jako jsou venkovní držáky nebo zavěšení předmětů na plotech či fasádách.

Pozor, neodymy jsou velice silné

Při práci s magnety dávejte pozor. Neodymové magnety jsou extrémně silné, zacházejte s nimi opatrně. V žádném případě nepatří do rukou malých dětí. Pozor dejte i na citlivá elektronická zařízení, která může silné magnetické pole poškodit.

Silný magnet pro všechny účely

Různé typy neodymových magnetů nabízejí širokou škálu možností pro jejich využití v praxi. Ať už potřebujete přichytit něco na stěnu, vytvořit magnetický držák nebo pracovat s kovovými materiály, jistě najdete neodymový magnet, který bude vyhovovat vašim požadavkům. Neodymové magnety jsou skutečně univerzální a nabízejí řadu praktických výhod, které vám usnadní práci i život.

Ať už jde o zlepšení organizace v kanceláři, zajištění bezpečnosti při svařování nebo dokonce výzkum, neodymové magnety jsou důležitou pomůckou, jež značně rozšiřuje možnosti jejich využití. Při výběru neodymových magnetů je důležité zohlednit jejich tvar, velikost a sílu, aby vyhovovaly vašim konkrétním potřebám.

Související příspěvky

Brusky a vrtačky Makita jsou skvělým dárkem pro každého kutila

redakce

Češi neumí větrat, čtvrtinu domácností trápí plísně

redakce

Stínící technika Louver nejen jako funkční prvek

redakce