Search

Užitkové dodávky a jejich všestranné využití

Jsou situace, kdy je potřeba převést nějaký materiál nebo nábytek, někdy se potřebujeme jednoduše a bez problémů odstěhovat do jiného města, jindy zase potřebujeme převést nově zakoupený nábytek. Jak ale najít optimální a spolehlivé řešení, které nám pomůže situaci vyřešit? V takových případech existuje pronájem dodávek a jiných vozidel, které se v tomhle směru již mnohokrát osvědčily.

 

Užitkové dodávky

Užitková vozidla jsou vozidla, která mají optimální poměr mezi maximální možnou hmotností přepravovaného nákladu a spotřebou paliva. Jedná se především o vozidla s celkovou hmotností do 3,5 tuny. Objem prodeje, ale i pronájmu užitkových vozidel v posledních letech výrazně vzrostl a přiblížil se evropské úrovni. Důvodem je rozvoj malého a soukromého podnikání. Jejich využití je veliké a lidé si tak pronájem vozu spojují právě s drobným podnikáním, neboť třeba začínající živnostník jistě nedisponuje takovým užitkovým vozem, který by mu byl nápomocen právě v případě jeho přesunu k zákazníkovi nebo pro potřebný materiál ke své práci.

 

Spolehlivé půjčovny

Nárůst poptávky po pronájmech dodávek vede ke vzniku společností specializujících se právě na pronájem těchto vozů. V těchto autopůjčovnách si můžeme vybrat mezi mnoha vozy, které půjčovny nabízejí. Můžeme si také v některých případech i určitý model objednat nebo vyzvednout vybavení, které odpovídá úkolům a podmínkám, ve kterých bude použito. Záleží na nabídce autopůjčovny. Při výběru společnosti bychom se měli zaměřit na doporučení, počet nabízených modelů a služeb a další faktory, které dokazují úspěch činnosti na trhu.

 

Jaké výhody má pronájem dodávky

Jistě si každý z nás teď klade otázku, zda se nám vůbec takový pronájem vyplatí. Musíme si nejdříve uvědomit, co budeme s dodávkou přepravovat, jaké rozměry by měla mít, na jak dlouho dodávku budeme potřebovat. Dále se nemusíme obávat toho, že nám v případě poruchy zůstane nepojízdné auto, za které musíme ještě měsíčně platit v případě dlouhodobého pronájmu. Odpadá nám také starost o pojištění a dálniční známku. Jediné co bychom měli udělat je, postarat se o pohonné hmoty. Na vodu žádné auto nejezdí. Období a počet najetých kilometrů je neomezený, musíme si ovšem před převzetím vozu samozřejmě připravit platné doklady, jako je řidičský průkaz a samozřejmě také občanský průkaz, také musíme počítat s vratnou zálohou. Mnohé autopůjčovny nabízejí i různé doplňky, jako například GPS navigace, takže v případě, že se chystáme na delší trasu, nemusíme se bát, že se ztratíme.

 

Na co bychom si měli dát pozor

Samozřejmě před každým převzetím vozu je velmi důležité, abychom si jej fyzicky zkontrolovali. A to jak zevnitř tak i z venku. I zdánlivě malá prasklinka třeba na předním skle nám může po upozornění zachránit nervy a zbytečné nepříjemnosti. Na pozdější zřetel pak bohužel nebude brán ohled.

Pronájem dodávky a to ať už užitkové či osobní, se v mnohém směru tedy jistě vyplatí. Lze pronájem sjednat na krátkou dobu, ale i na dlouhodobý pronájem, nejdéle však 60 měsíců.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *