TIPY

Stojí za to si koupit smaltované nádobí?

Ať už je pro vás vaření jen nutná a nudná rutina, nebo vás naopak baví každý pohyb vařečky, potřebujete mít vhodné vybavení. S nekvalitními kuchyňskými pomocníky vám práce půjde mnohem hůře od ruky a na výsledku to pak jistě půjde znát.

Proto je velmi prozíravé vybrat si do kuchyně opravdu dobré hrnce a obecně vybavení. Částečně se může jednat i o výrobky ze smaltu.

Nádobí, co něco vydrží

Smalt nepatří zrovna mezi výdobytky moderní doby. I přesto se však nejen v českých kuchyních stále používá. Toto retro nádobí je totiž při správné údržbě schopné bez potíží fungovat i dlouhá desetiletí.

Jedná se víceméně o kovové nádobí, jež je však navíc opatřeno vrchní smaltovou vrstvou. Ta dodává smaltovaným mísám a hrncům nejen velkou odolnost, ale zároveň i specifické vizuální kvality.

Rozhodně nejde o nádobí s moderním designem, opak je pravdou. I přesto, či spíše právě proto se smaltované pekáče a hrnce stále více prosazují v českých kuchyních.

Naše domácnosti jsou doslova přecpány moderním vybavením a občas je tak fajn mít doma alespoň něco, co vypadá jako produkt předminulého století. Nicméně vzhled určitě nepatří mezi jediný důvod, proč po smaltovaných výrobcích toužit.

Dobrá vodivost tepla

Smaltované hrnce se mohou pyšnit mimo jiné velmi dobrou tepelnou vodivostí. Díky tomu je možné uvařit či ohřát jídlo rychleji než v mnoha jiných typech hrnců. Tím se šetří čas i peníze. Tento druh nádobí je zajímavý i pro svou nízkou hmotnost.

Běžně se ze smaltu nevyrábějí pouze pekáče a hrnce. Standardně můžete sehnat třeba i smaltovanou džezvu, případně hmoždíř na koření.

Aby vám smaltované nádobí vydrželo sloužit skutečně dlouho, je dobré nakupovat u prověřených výrobců, mezi něž se řadí například i firma Belis. V její nabídce naleznete hlavně všeobecně známé nádobí Sfinx.

Související příspěvky

Flexibilní půjčky získávají na oblibě

redakce

Zimní grilování pod pergolou

redakce

Jarní úklid a s ním tradiční mytí oken. Největší strašák velkých úklidů. Víme, jak se s ním vypořádat až třikrát rychleji!

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.