TIPY

Stěhování bytů a spotřebičů

Stěhování se může stát lepším, pokud si člověk zajistí stěhovací firmu. To je ten základ, ovšem stěhování spotřebičů je trochu něco jiného. Malé spotřebiče jakým je třeba radiomagnetofon se balí do originálních krabic, pokud je tedy člověk má, když ne, tak není zbytí. Použijí se tedy krabice vystlané papírem, polystyrenem a tak podobně. Velké spotřebiče už jsou pravděpodobně takové dražší věci, které člověk má a proto je dobře si dát velký pozor na jejich stěhování. Hned ze začátku se musí umýt, vysušit a vyklidit, například u lednice. Pak tu máme trochu složitější spotřebiče, na které se potřebuje několik dní.

 

Pračka, myčka,…

U těchto dvou spotřebičů se musí nejprve odpojit hadice a nechat několik dní vysušit. Veškerá vlhkost, která tam je, musí prostě pryč. Neexistuje, aby tekla voda. Všechno, co se dá vyndat, se zabalí do nějaké krabice, které je úplně mimo ostatní zabalené věci. Vnitřek by se měl vycpat molitanem, oblečením a dokonce plyšovými hračkami, ale tohle třetí raději ne, protože dětem by se to asi nelíbilo. Horkovzdušná trouba se musí zbavit mastnoty a i tentokrát se vyndají odnímatelné části. No a mikrovlnná trouba je asi nejjednodušší – tady se akorát vyndají skleněné části a také se zabalí do nějaké krabice.

 

Stěhování nábytku

Pravidlo při stěhování bytu platí jako jedno z nejzásadnějších – co nejde rozmontovat, nechává se v celku. Pokud projde nábytek dveřmi, výtahem a podobnými věcmi, není třeba rozmontovávat. Nábytek, který se dá rozmontovat, pochází z jedné severské firmy. Ovšem potom při smontovávání potom člověk vyskakuje z kůže. Přecházíme na součást každé domácnosti, což jsou židle. Musí se obalit opěradla a nohy, ale pokud židle nemá opěradlo, tak se dají spojit dva takové kusy k sobě, mezi jejich nohy se vloží polštář nebo něco podobného a všechno se spojí pevně dohromady. Nyní lampy. Ty se obvykle rozmontovávají, ale je to mravenčí práce svým způsobem, protože se musí balit jejich části pokaždé jinam. Je to sice zvláštní, ale je to tak.

Zrcadla, stoly, televize,…

Zrcadla jsou sklo a tudíž vysoce nebezpečná věc na stěhování. Člověk si musí dávat extrémní pozor. U malých zrcadel je to vcelku jednoduché, protože se zabalí do papíru a potom do krabice, hotovo. Větší a zarámované se balí do bublinkové fólie, ale ještě líp – do speciálních krabic. Co se týká naložení do auta, tak zrcadla jdou jako poslední. U větších stolů se musí odstranit nohy a spojí se dohromady. Televize a počítače se ukládají do krabic, ale člověk se musí ujistit, jestli jsou dobře obloženy, navíc by se měly krabice podlepit lepící páskou.

 

Skříně, postele,…

Jelikož jsou skříně určené primárně na ukládání oblečení, tak se všechno musí vyklidit, aby se ulehčilo stěhovákům z profesionální firmy, kterou si zákazník najal. U postelí se musí rozložit jejich kostra, ale nyní je na každém, jakou zvolí techniku balení věcí z postele. Koberce, pokud jsou přítomny, se prostě zabalí do ruličky a zabalí do igelitu a přelepí igelitovou páskou. Není to pravidlo, ale mělo by se ještě pouvažovat nad jejich vyčištěním. Šaty se obvykle balí do pytlů, případně do kufrů nebo velkých tašek, i když se ani nemusí člověk vyhnout jejich zabalení do krabic, nicméně je to nepraktické.

Související příspěvky

Proměňte balkon ve vlastní bio oázu

redakce

Finská sauna – ta pravá relaxace pro tělo i mysl

redakce

Vánoce se blíží? Vyzdobte si svůj rodinný dům tak, aby vás Ježíšek našel!

redakce

2 x komentováno

Fakevivi182t 10. 9. 2021 at 13:44

Stěhování jako takové je vždy hrozná otrava. Ať máte hodně nebo málo věcí. Jak se říká, snad je lepší vyhořet, než se stěhovat. My se stěhovali nedávno a bylo to peklo. Bydlíme ve třetím patře bez výtahu a jako bílé spotřebiče a postele byly tedy hodně výživné tahat do těch schodů. Nepočítám lehké věci jako je třeba mikrovlnka, popkornovač atd.

Odpověď
Věra 24. 11. 2022 at 12:59

Stěhování z firmy do firmy proběhlo v minulých letech docela hladce. Moje sekretářka sice zapomněl objednat dopravu, ale v tom stresu jsem jí to vlastně neměla za zlé. Nakonec jsme kouknuli na webovky společnosti která dělá expresní přepravu a všechno se zvládlo na jedničku. Není třeba vždy vyvíjet na kolegyně nátlak.

Odpověď

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.