TIPY

Revize plynového kotle je důležitá. Nenechávejte ji na poslední chvíli!

V České republice trvá topná sezóna několik měsíců, během nichž mohou teploty klesnout i hluboko pod bod mrazu. Bez kvalitního vytápění se proto neobejde žádná domácnost, instituce, kancelář ani převážná část objektů sloužících k podnikání. Drtivou většinu interiérů je v klimatických teplotách mírného podnebného pásu vyhřívat přinejmenším během zimy, v oblastech položených ve vyšší nadmořské výšce je však nezřídka potřebné alespoň na několik málo hodin denně přitápět celé jaro a podzim a dokonce i za některých chladných letních dnů. Kvalitní topná tělesa jsou proto ve střední Evropě včetně Česka nepostradatelná.

 

Proč je nezbytná pravidelná revize kotlů?

Jedním ze základních předpokladů pro bezpečný provoz kotle i všech ostatních plynových spotřebičů jsou funkční spalinové cesty, kterými je odváděn nebezpečný oxid uhelnatý. Dojde-li zanesení spalinových cest, proniká tento plyn do vnitřních prostor. A jelikož je bez zápachu, lidské smysly ho nedokáží včas odhalit. Při vysoké koncentraci oxidu uhelnatého v místnosti přitom hrozí udušení. A bohužel k nehodám tohoto typu dochází i v České republice. Všichni, kdo používají k vyhřívání prostor právě plyn, by tedy neměli zapomínat na pravidelné revize kotlů.

 

Kdy je třeba zajistit revizi plynového kotle?

Revize kotle by měla být realizována v pravidelných intervalech. Zákon stanovuje časový horizont tří let. Revize plynového kotle zajišťují odborní technici s patřičnou kvalifikací a odpovídajícím profesionálním vybavením. Nejvhodnější období pro revizi kotle je před začátkem topné sezóny, případně na jaře. A rozhodně se vyplatí nenechávat revize kotlů na poslední chvíli. Zejména na podzim bývají technici obvykle značně vytíženi a získat volný termín nemusí být snadné.

Související příspěvky

Sedací pytle ve školce jsou zábava. Mají je i v té vaší?

redakce

Jak umývat okna, aby Vám vydrželi déle čistá?

redakce

Chraňte svůj domov před nezvanými návštěvníky. Bezpečí začíná u kvalitních dveří

redakce