TIPY

Proč si koupit lamelový rošt?

Jestliže chcete, aby vám vaše kvalitní matrace sloužila jak má, je potřeba, aby byl správně řešen i prostor pod ní. Proto si kupujeme např. lamelové rošty, které jsou velmi důležitou součástí zdravého spánku. Zkvalitňují a doplňují tvarovací schopnosti matrací, zvyšují životnost matrace, která je díky tvarovacím schopnostem méně namáhána působením bodového zatížení.

Co si všímat u výběru lamelových roštů

Asi první, čeho si u lamelových roštů všimnete, je počet lamel. Může jich být 28 nebo 42. Důležité je ale i to, jaký druh pouzdra je použitý, zda jde o pasivní pouzdro, jež je výkyvné do stran, nebo aktivní pouzdro, které svojí pružností zvyšuje tvarovací schopnosti roštu, a lamelový rošt je díky tomu tvárný v celé své šíři.

Základní rozdělení roštů je dle jejich funkce. Dělíme je na nepolohovací fixní, manuálně polohovací, motorově polohovací a s pístovým bočním či nožním výklopem pro ukládání věcí do úložného prostoru postele.

Manuálně polohovací lamelový rošt

Láká vás polohovací lamelový rošt, který byste si v případě potřeby v místě hlavy zvedli, abyste se mohli najíst, číst si a podobně. Je to ideální, pokud trávíte v posteli mnoho času při nemoci, anebo si večer rádi luštíte, čtete a podobně.

Takový rošt má manuálně polohovatelnou hlavovou a nožní část pomocí mechanického kování, u kterého je možné zvolit deset různých poloh u každé polohovací části roštu. I tyto rošty dělíme podle počtu lamel na ty s 28 a 42 lamelami, ale také podle typu použitých pouzder. Ta mohou být pasivní či tvárné aktivní. Ty sklesávají při zatížení a reaguje nejen lamela, ale díky pružnému pouzdru celá šířka roštu.

Můžete navštívit prodejnu matrace Tábor, Brno, Praha, Hradec Králové…, a lamelové rošty si prohlédnout osobně. Uvidíte, že se nový vhodný rošt pozitivně projeví na vašem spánku.

Související příspěvky

Podlahové vytápění je nepřekonatelné. Výhod má hned několik

redakce

Letní nezbytnosti: sítě proti hmyzu nesmí chybět ve vaší domácnosti

redakce

Jaké barvy zvolit, aby interiér budil luxusní dojem?

redakce