TIPY

Proč si pořídit termostat?

Pro mnohé z nás je nadcházející topná sezona noční můrou, neboť se nese ve znamení nemalých výdajů za vytápění. Zabýváte-li se otázkou, jak co nejefektivněji a nejúsporněji topit, vsaďte na termostaty. Dokáží nastavit topení na optimální teplotu, díky níž nejsou místnosti přetápěny.

Jak se orientovat v nabídce?

Termostat úzce spolupracuje se zdrojem vytápění, jejž ovládá. Při výběru termostatů bychom měli brát tento fakt v potaz, protože ne každý model bude kompatibilní s vaším kotlem či jiným zdrojem tepla. Máte-li podlahové vytápění, budete potřebovat zcela jiný typ než v případě vytápění ústředního. Pokojové termostaty se dělí do 3 základních skupin. Jsou jimi inteligentní termostaty spolupracující s WIFI, jež patří k tomu nejlepšímu, co současný trh nabízí. V jejich prospěch hovoří moderní technologie, možnost ovládání přes telefon a značné úspory za energie. Další skupinou jsou termostaty programovatelné, u nichž je možné nastavit automatické zapnutí a vypnutí nastavené teploty. Poslední možností jsou manuální termostaty, které jsou vhodné hlavně tam, kde není třeba s teplotou pokoje příliš hýbat. Navíc se můžete setkat s příložným termostatem, jímž se reguluje teplota vody v potrubí nacházející se v těsné blízkosti topného zařízení.

Objevte kouzlo chytré domácnosti

Bezdrátový termostat patří do skupiny inteligentních přístrojů, které nám značně usnadňují život. Jak název napovídá, ovládá se formou bezdrátové komunikace, jíž je WIFI nebo mobilní telefon. Dalo by se říci, že digitální termostat je jakýmsi prostředníkem mezi kotlem a komunikačním modulem. Uvedeme-li příklad ze života, jednoduše si na dálku pomocí chytrého mobilního telefonu zapnete topení, třeba když se vracíte ze zimní dovolené. Tyto přístroje navíc umí udržet v domě optimální teplotu s ohledem na co nejnižší spotřebu energie.

Související příspěvky

Halloween se blíží. Je dobré se na něj připravit

redakce

V létě se neobejdete bez pořádného bazénu. Které řešení vychází nejlépe?

redakce

Garáž, mobilní sklad, nebo přístřešek na dřevo? Ne, skladovací kontejner!

redakce