TIPY

Proč je dřevěný nábytek stále nejoblíbenější?

Výběr nábytku dnes může být velmi složitý, protože nabídka je opravdu široká a k dispozici je velké množství materiálů, ze kterých je nábytek vyroben. Přesto se na předních příčkách popularity stále drží nábytek z dřevěného masivu. Proč tomu tak je a jaké má výhody?


Nábytek Sweet Home

Nábytek většinou kupujeme, když zařizujeme nový domov, chceme změnit vzhled toho starého nebo ten původní už dosloužil. To se stává zpravidla u nábytku z lamina nebo dřevotřísky, který je sice levný a dobře vypadá, ale dlouho nevydrží. Jakékoli poškození je navíc téměř nevratné, oprava takového nábytku není zpravidla možná. Oproti tomu nábytek z masivu má dlouhou životnost, dokáže nám sloužit desítky let bez jakýchkoli problémů a stále bude vypadat jako nový, je totiž i velmi odolný. Údržba je snadná, při běžném úklidu ho otřeme hadříkem a jednou za čas pro oživení použijeme olej nebo vosk na nábytek. Pořizovací cena masivního nábytku je tak sice o něco vyšší než u lamina, z dlouhodobého hlediska ale ušetříme, protože nábytek koupíme jednou a vydrží nám po většinu života.

Přírodní materiál, ze kterého se dřevěný nábytek vyrábí, dokáže zútulnit každý prostor a dodat mu příjemnou atmosféru. I proto je tolik oblíbený při zařizování nejen prostor doma, ale také kanceláří nebo konferenčních místností. S ohledem na typ stromu, ze kterého bylo použito dřevo, také s postupujícími léty získává nábytek na atraktivitě. Oblíbený je dubový nábytek pro svou jedinečnou kresbu a také výjimečnou odolnost, protože dub je považován za tvrdé dřevo, stejně jako například buk. Používá se proto i na výrobu velkých kusů nábytků, jako jsou jídelní stoly, skříně nebo postele z masivu. Dřevo se navíc dobře kombinuje i s dalšími materiály, ať už se jedná o sklo či moderní kov nebo další přírodniny.

Dřevěný nábytek působí útulně, elegantně a luxusně. Je navíc nadčasový, nepodléhá tedy módním trendům, i proto je tolik oblíbený. Velký výběr nábytku z masivu najdete na eshopu www.nabytek-v-kostce.cz.

Související příspěvky

Hledáte odolný a elegantní materiál na okna? Vyberte si hliník

redakce

Jak ušetřit náklady za vytápění?

redakce

Trápí vás vysoké náklady na provoz domu? Nechte si poradit, jak se dá ušetřit

redakce