Search

Moderní interiérová dlažba, ze které dýchá kouzlo minulých let

Dlažby a mozaiky byly při dekoraci interiérů v kurzu ještě za první republiky. Pak je začala zatlačovat do pozadí jejich malá odolnost a uniformní vzhled. Moderní interiérová dlažba ale podobnými nešvary natrpí. Naopak, stala se plnohodnotnou podlahovou krytinou, která se hodí do jakékoliv místnosti. Její vzhled je velmi variabilní a dokonale dokáže napodobit i vzhled a texturu dřeva.

Neutrální zemité a šedé tóny – to je trend, který bytovému designu vládne už několik let. Sází především na pozornost, kterou na sebe následně strhnou vhodně zvolené dekorace. Oblíbený je především přírodní vzhled, který celému prostoru dodá punc luxusu a neotřelé krásy. Podlaha z přírodního kamene nebo dřevěných parket byla vždy znakem zámožnosti svého majitele. Není divu, vždyť kromě nákladného pořízení bylo třeba ještě často investovat do jejích oprav – kámen se v rozích rád odštípával a dřevo praskalo.

Kvalitní interiérová dlažba ale umí oba materiály esteticky skvěle napodobit, je ale mnohem odolnější a vyniká i lepšími užitnými vlastnostmi. Lépe rozvádí teplo a v protiskluzové úpravě ji nemusíte pokrývat žádnými textiliemi, které se rády shrnují a způsobují nepříjemné úrazy.

782_8544_original

 

Dlažba jako dřevo, ale ne ledajaké

Podle typu dřevěné nebo kamenné podlahy se dalo v minulosti přesně určit, odkud pocházel mistr, který ji vyrobil. Pro domky na svazích Alp jsou typická ručně opracovávaná prkénka – obvykle z modřínu, architekturu středomoří zase významně ovlivnila půvabná a nápaditá kresba dřeva Acanthus.

Ta nejlepší a nejkvalitnější dlažba imitace dřeva se inspiruje právě takovými osvědčenými vzory, které vnesou do vašeho domova tu správnou inspirativní náladu. Rektifikace jednotlivých dlaždic pak zajišťuje celé podlaze jednotný a přirozený vzhled. Spáry mezi obklady jsou minimální a odhalí je jen opravdu pozorné oko. Iluze dřeva je jednoduše dokonalá.
Jeden komentář u “Moderní interiérová dlažba, ze které dýchá kouzlo minulých let

  1. Lenka napsal:

    Hezký den, děkuji za článek. Pokud právě vybíráte dlažby, podívejte se na tyhle stránky: https://www.sanimat.cz/k461-dlazby. Myslím si, že se inspirace bude hodit. Když je toho tolik, z čeho člověk vybírá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *