Search

Jak položit zatravňovací dlažbu

Toužíte po krásném zeleném koberci, který se nesešlape, i když je vystaven častému pohybu všeho druhu? Díky zatravňovacím dlaždicím můžete mít tento skvělý estetický prvek i tam, kde to dosud nebylo myslitelné – třeba před vjezdem do garáže! A jeho položení je rychlejší a levnější než klasická betonová dlažba. A my vám ukážeme, jak na to!

Možná jste si toho ve svém okolí začali všímat i vy: těžká venkovní betonová dlažba na parkovištích nebo vjezdem do garáží je pomalu nahrazována zvláštní plastovou mřížkou, z níž zvesela vyrůstá na všechny strany svěže zelená tráva. Tvorba zelených ostrůvků ve městech je užitečným trendem moderní doby, kterým se můžete inspirovat i vy.

Kvalitní zatravňovací dlažbu z LDPE (pečlivě recyklovaného plastu) s vysokou odolností, nulovou nasákavostí a až dvacetiletou zárukou u nás prodává například firma ECORASTER. A manipulaci s jejími produkty zvládne každý trošičku zručný kutil. Nevěříte?

 

Nerovný terén nevadí

Plastové rastry zatravňovacích rohoží lze snadno spojit, díky patentovaným zámkům, které udrží zatravněnou plochu celistvou a pevnou, a vydláždit s nimi libovolně velkou plochu. Stačí pouze vybrat trochu zeminy, nasypat nosnou vrstvu (je-li třeba) a vyrovnávací podklad, položit dlaždice a zasypat je vrstvou výživného humusu s travními semeny. Je to opravdu jednoduché! A pokud si nevěříte, realizaci Vám zvládne udělat každá průměrná stavební firma, která má zkušenosti s pokládkou jakékoliv dlažby.

 

Snadná údržba a perfektní vzhled

O trávník se nyní můžete starat tak, jak jste byli doposud zvyklí: hnojení, zálivka, sekání běžnou sekačkou – nic z toho není problém. Plocha zůstane zatravněná a úžasně pevná s nosností až 350t/m2!

Zemina uvnitř plastových rastrů se navíc nepřehřívá a nepřesušuje, takže se zde trávě daří mnohem lépe než ve známějších betonových dlaždicích. Přesvědčit se o tom můžete na vlastní oči třeba na fotografiích spokojených zákazníků na facebooku ECORASTER nebo se jednoduše zajít podívat a již hotové projekty, kterých najdete po ČR již bezpočet! Možnosti využití zatravňovací dlažby jsou prakticky neomezené, kterému z nich podlehnete vy?
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *