TIPY

Jak dosáhnou dokonale rovného položení keramické dlažby a rovných obkladů?

Pokládka keramické dlažby a realizace keramických obkladů se na první pohled nemusí zdát, jako složitý úkol ani pro domácí kutily. Může se zdát, že stačí jen na podklad nanést lepidlo a na něj přilepit dlažbu nebo keramické obklady a pomocí kolíků dosáhnout stejně velkých mezer pro spáry. Velký problém ale mnohdy bývá v tom, aby byly jednotlivé keramické dlažby a obklady usazeny v absolutní rovině, tedy aby mezi jednotlivými kusy nevznikaly výškové rozdíly a přechody. To je právě nejsložitější úkol. Naštěstí s efektivními pomůckami lze i v této oblasti dosáhnout dokonalého výsledku velmi snadno.

Na trhu jsou vyrovnávací systémy obkladů a dlažeb

Pro dokonale rovnou realizaci keramických obkladů a dlažeb jsou v současnosti na trhu nabízeny vyrovnávací systémy obkladů a dlažeb. S jejich pomocí lze dosáhnout naprosto rovného položení jednotlivých dlaždic se stejnými spárami a také bez nerovností mezi jednotlivými kusy. Nejedná se o žádnou složitou technologii, ale o systémy sponek a klínů, které se při pokládce využijí.

Například systém Fixlevel

Jedním z nejvíce důmyslných systémů v této oblasti je vyrovnávací systém dlaždic Fixlevel, který na našem trhu nabízí společnost Chmelík-Trade. Celý systém má 3 hlavní a jediné části – spony, klíny a kleště. Spony se instalují mezi dlaždice a vytváří spáru podle vašich potřeb. Ve sponách je také důmyslné vykrojení pro klín. Klín se instaluje do spon a jeho dotažením se mezi dvěma dlaždicemi vytvoří přesná rovina. Pro dotažení slouží právě kleště, které díky možnostem nastavení zarazí klín pokaždé stejně. Přitažením klínu do spony se dvě vedle sebe ležící dlaždice vyrovnají. Jak funguje Fixlevel v praxi se můžete podívat v tomto videu.

 

Chmelík-Trade, specialista na obklady a dlažbu

Společnost Chmelík-Trade je na našem trhu jedním ze specialistů v oblasti pokládky dlažeb a obkladů všech druhů. Jako specialista nabízí v této oblasti velmi pestrý sortiment, který logicky netvoří jen systém Fixlevel, ale veškeré vybavení potřebné pro realizaci dlažeb a obkladů. V nabídce tedy nechybí ani kvalitní řezačky na dlažbu a obklady a další nářadí pro profesionální obkladače nebo domácí kutily.

Detailní nabídku najdete na www.chmelik-trade.cz.

Související příspěvky

Jak probíhá úprava pitné vody?

redakce

Inovativní střešní okna FAKRO s lákavou prémií

redakce

Co miluji na studentském životě? Párty, nezávislost a zase párty

redakce