DŮM

Realizace nových podlah suchou cestou je mnohem pohodlnější a efektivnější

Máte v plánu důkladnou rekonstrukci svého rodinného domu nebo staršího bytu? Rekonstrukce by vždy měla začínat od podlahy. Podlahy ve starších stavbách jsou mnohdy v katastrofálním stavu, beton je vydrolený a celý podklad je nestabilní. V dnešní době máte při realizaci nové podlahy na výběr hned z několika metod a technologií. My se dnes ale zaměříme na suché metody, které jsou v současnosti považovány za nejefektivnější způsob.

Proč suchá metoda namísto betonu a nivelačních hmot?

Důvodů proč se rozhodnout pro suchou metodu namísto vylití starých podlah betonovou nebo nivelační směsí je hned několik. Především se jedná o rychlost celé realizace a stavební nenáročnost. Suché směsi mohou být realizovány v průběhu celého roku. Mokré směsi zejména v létě, kdy nejrychleji uschnou. Právě vysychání nivelačních hmot a betonu může celé práce zdržet. Po vytvoření nové podlahy ze suchých směsí je podlaha okamžitě pochozí. Mnohem méně také zatěžuje celou konstrukci stavby a může být realizována, ať už jsou místnosti vytápěné nebo bez vytápění.

 Jednu z nejefektivnějších metod nabízí Liapor

Pokud se zaměříme na samotné suché technologie podlah, rozhodně bychom měli zmínit společnost Liapor. Konkrétně tedy lehké keramické kamenivo pro stavební využití. Toto kamenivo je obecně známé pod názvem keramzit. Při realizaci nových podlah stačí nasypat a vyrovnat kamenivo na stávající podlahu a zakrýt stavebními deskami. Okamžitě vzniká pevná a zcela rovná podlaha. Podívat se můžete ZDE.

 8_1_1441110472_886751_max

Hlavní přednosti keramzitu

Lehké keramické kamenivo pro vyrovnávání podlah má velké množství předností. Především se jedná o velmi snadnou manipulaci. Materiál je napytlován do pytlů o objemu 50 litrů. Pytle stačí jen rozříznout, nasypat na podlahu, vyrovnat a zakrýt deskovým materiálem. Při porovnání s betonem nebo nivelačními hmotami je mnohem lehčí. Navíc dodává podlahám mnohem vyšší akustické i tepelně-izolační vlastnosti.

 8_40_1356028401_599220_max

Detailní informace o produktu můžete najít přímo na  www.liapor.cz.

Související příspěvky

Víte jaké jsou dobré dveře ?

redakce

Umělý kámen od SiluSTONE a nejen to

redakce

Sprchové boxy – součást každé moderní koupelny

redakce