TIPY

Interiérové trendy pro rok 2024. Co bude letos in?

Rok 2024 je na samém začátku. Co přinese v oblasti interiérového designu? O nejnovějších trendech se rozpovídala bytová designérka Anke Glut. Vyhlídky jsou tentokrát jasné, hlavní roli bude hrát minimalismus a udržitelnost.

Co přinesl rok 2023

V uplynulém roce se do domovů stále více integrovala technologie, se kterou vytvářely zábavný kontrast vintage a retro prvky. O slovo se přihlásily temné a syté barvy, zejména zelená nebo modrá. U vybavení lidé začali dávat přednost minimalismu a jednoduchosti a důraz byl kladen na čisté linie nábytku a decentní dekorace. I v loňském roce jsme mohli vidět návrat k přírodě, a to jak v interiéru, tak v exteriéru.

Udržitelnost jako hlavní téma

Přírodní motivy a materiály budou důležité i letos, velký důraz bude kladen na udržitelnost. „Můžeme se těšit na ekologicky šetrné bydlení a další inovace v oblasti technologií. Propojení těchto dvou kroků někomu může připadat rozporuplné, dává však smysl. Integrace chytrých domácností pomáhá šetřit peněženku i životní prostředí. A s tím jde ruku v ruce i udržitelnost v interiéru jako taková. Bude se více vyrábět nábytek z přírodních materiálů, základ bude kvalitní konstrukce, která je zárukou dlouhověkosti. Už nyní čím dál více lidí volí dražší a kvalitnější nábytek, který vydrží déle. Tento trend se bude nadále prohlubovat,“ dodává interiérová designérka Anke Glut. Hitem bude také upcyklace, tedy vdechování nového života starým a nepoužívaným předmětům.

Návrat neutrálních barev

Syté barvy loňského roku letos vystřídají spíše neutrální odstíny. Jedním z nich bude například medově béžová. „Medově béžová barva působí teple a přívětivě. Zároveň ji lze zakomponovat nejen na velké plochy, ale i do detailů. Skvěle se bude kombinovat se studenými barvami a vytváří vynikající pozadí pro temně modrou nebo černou barvu,“ dodává Glut.

Minimalismus v interiéru

Extravagance a divoké vzory ustoupí do pozadí a otěže si převezme minimalismus. Pocítíme ho nejen v dekoracích, ale i v nábytku. „Hitem bude multifunkční nábytek, který bude nejen dobře vypadat, ale hlavně poslouží svému účelu a přizpůsobí se vašim potřebám. To ocení zejména ti, kteří bydlí v malých prostorech a budou je moci využít na maximu. Čím dál více se budeme setkávat s interiéry, kde vládne harmonie a klid, a ubude dekorativních předmětů,“ doplňuje Anke Glut.

Pruhy a proužky

Rok 2024 bude ve znamení pruhů různých velikostí a barev. Uvidíme je na nábytku, na stěnách nebo v doplňcích. „Pruhy jsou výchozím bodem pro mnoho stylů. Lze je zakomponovat například do venkovského stylu, romantického stylu nebo retro bydlení,“ uzavírá Anke Glut.

Související příspěvky

Najděte kouzlo grilování na lávovém kameni

redakce

Jak a kde vybrat novou kuchyň?

redakce

Chcete bydlet poblíž Prahy, ale ne v centru?

redakce