TIPY

Jak zvolit tu pravou sedací soupravu?

Sedací soupravy jsou standardním vybavením nejen českých obývacích pokojů, a i když je dnes možné pořídit si snadno i alternativu ve formě sedacích pytlů, v tomto ohledu zůstává český národ maximálně konzervativní.

Je potřeba zvážit mnoho faktorů

Vybírání sedací soupravy není jako kupování rohlíků na krámě. Je potřeba si vše do detailu promyslet a nejednat unáhleně. I ekonomické modely jsou docela drahé a pro většinu lidí se jedná o relativně velkou investici. Proto je nezbytné se zaměřit alespoň na tři základní kritéria a těmi se pak řídit.

  1. Funkce – funkce sedací soupravy se zdá být vcelku jasná. Nicméně není to tak jednoduché. Sedačky se totiž nepoužívají pouze v obývácích, ale často i v kancelářích nebo zasedačkách. Obecně platí, že do obývacího pokoje se hodí spíše modely s měkčím polstrováním, pro kanceláře je lepší vybrat raději tvrdší posezení. A pak jsou tu ještě rozkládací pohovky, což je kapitola sama pro sebe. Ty jsou poptávané hlavně majiteli menších bytů a garsonek, kde je maximální praktičnost nezbytná. Tam je nutné klást důraz hlavně na pohodlí, jelikož pohovka bude fungovat i jako postel.
  2. Rozměry – koupit si soupravu, která se nakonec ani do pokoje nevejde, by bylo velmi nešťastné, nicméně nikoliv nevídané. Na rozměry mnoho lidí zapomíná, a přitom to není žádný drobný detail, ale naprosto zásadní věc. Také na tvaru samozřejmě velmi záleží. Někam je lepší koupit rohovou verzi, jinam se zase hodí spíše klasická, respektive souprava ve tvaru písmena U. Místnost je tak určitě nezbytné přeměřit a až pak vybírat.
  3. Materiál – i na potahový materiál je potřeba myslet. Je hodně velký rozdíl mezi sezením na kůži nebo mikrovláknu. Zatímco kůže vypadá luxusně a dobře se udržuje, hlavně v letních měsících se k ní může člověk nepříjemně přilepit. Alternativou může být eko kůže. Sice méně vydrží, ovšem je levnější a dá se pořídit v mnoha barvách.

Související příspěvky

Renovace betonové podlahy

redakce

Beton je jeden z nejvíc trendy materiálů současnosti: Jak ho zakomponovat do interiéru?

redakce

Interiérové trendy pro rok 2024. Co bude letos in?

redakce