TIPY

Hledáte odolnou podlahu? Zvolte vinylovou podlahu GeflorDesignart

Stále populárnější vinylové podlahy si získaly i mnoho českých zákazníků. Ať už si pořizujete nové bydlení, nebo jen chcete vylepšit svůj domov rekonstrukcí, skvělé užitné vlastnosti, jedinečný vzhled i dlouhá životnost vinylových podlah určitě stojí za úvahu. A právě to charakterizuje podlahy z řady GEFLOR DESIGNART od francouzského výrobce Gerflor.

Gerflor je firmou, která ve světě podlahových krytin udává tón. Aby svým zákazníkům mohla nabízet vždy něco navíc, investuje do vlastního výzkumu. Díky poznatkům výzkumníků Gerflor je pokládka vinylových podlah DESIGNART, stejně jako jejich údržba ještě jednodušší, vinylové podlahy poskytují optimální komfort, jsou mimořádně odolné proti poškození a přitom jsou vyrobeny s respektem k životnímu prostředí. Jsou 100% recyklovatelné a netoxické.

Protože jsou odolné vůči vlhkosti a mají protiskluzovou úpravu, hodí se i do koupelen, na toalety nebo do kuchyní. Skvěle také tlumí hluk. Jsou hygienické a na jejich údržbu postačí klasický mop, nebo vysavač. Antistatický povrch podlah DESIGNART brání usazování prachu a přenášení statické elektřiny. Také vzory jsou inovativní, ať už se jedná o dřevěné motivy vypadající jako skutečné dřevo, nebo podlahy imitující dlažbu. Přírodní dojem podtrhuje přiznaná spára na všech čtyřech stranách jednotlivého dílce, která působí velmi efektně. Podlahy DESIGNART se výborně hodí i pro instalaci podlahového vytápění. Díky nízkému tepelnému odporu šetří tyto vinylové podlahy náklady na vytápění a vyhřívaná podlaha je příjemná i pro bosé nohy.

Můžete si vybrat, zda budete podlahu lepit celoplošně, nebo pokládat jako plovoucí podlahu na tzv. clik. U celoplošných podlah je celková tloušťka podlahy 2 a 2,5 mm, u plovoucích podlah je dvojnásobná, tedy s celkovou tloušťkou 4 a 5 mm.

Kolekce DESIGNART se podle třídy svého užití dělí do celkem čtyř řad, a to Home a Home Click(třída zátěže 23 – 31) a kolekce Traffic a Traffic Click (třída zátěže 23 – 33 – 42).

Jak již název napovídá, DESIGNART Home je určen primárně pro byty a rodinné domy. Nášlapná vrstva je silná 0,3 mm a v této řadě je celkem 14 dřevěných dekorů a 4 dekory v podobě dlažby. Stejný počet dekorů i stejnou výšku nášlapné vrstvy nabízí i varianta pro plovoucí podlahy DESIGNART Home Click. Díky zámkovému systému LOCK je montáž řady Home Click velmi rychlá.

Do bytů s větší zátěží, ale také do komerčních prostor je určena řada DESIGNART Traffic, jejíž nášlapná vrstva je 0,55 mm. I ta se nabízí i ve variantě pro plovoucí podlahu DESIGNART Traffic Click. Jak ve verzi pro celoplošné lepení, tak pro plovoucí variantu vinylové podlahy najdete celkem 15 dekorů imitujících dřevo a 1 v podobě kamene. Podlahy se zámkovým systémem skvěle poslouží nejen v domácnostech s vyšší zátěží, tedy s více živými dětmi, vozíčkářem nebo seniorem, ale také v komerčních objektech s vysokým provozem a tím i velkými nároky na kvalitu a snadnou údržbu podlahy.

Související příspěvky

Matrace Dřevočal – české matrace, které vědí, co potřebujeme

redakce

Energie bez starostí? Tepelné čerpadlo vzduch-voda je řešením nejen pro vytápění

redakce

Jak poznat ideální načasování na prodej nemovitosti

redakce