STAVBA

PREFA fasádní systémy a hliníkové střechy kombinují unikátní design s dlouhou životností

Každý, kdo staví, nebo rekonstruuje, touží, aby byl výsledek trvalý. Běžné, omítnuté fasády však bezúdržbové rozhodně nejsou.

Česká firma PREFA Aluminiumprodukte nabízí kvalitní hliníkové systémy stejnojmenné mateřské společnosti z Rakouska. Základ tvoří především hliníkové střechy a fasádní systémy, dále pak produkty pro odvodnění střech, pro montáž solárních systémů a protipovodňovou ochranu.

 

Oplechovaná fasáda sklízí úspěch i v odborných architektonických kruzích

Obklady fasád přicházely do módy a zase z ní odcházely. Obkládalo se a obkládá dřevem, kamenem – přírodním či umělým, případně kabřincem. Novodobým architektonickým trendem jsou však celoobložené fasády. Takové je možné realizovat díky produktům PREFA. Jde o hliníkové fasádní systémy se skvělou životností. Odolávají větru, mrazu i slunci, mají dlouhou životnost a záruku 40 let. Navíc se prodávají v několika designech, takže uspokojí širokou veřejnost.

Velkým hitem moderní doby je však propojení fasády se střechou do jednoho celku. Tyto stavby působí jako umělecký objekt. Dokonale umí zapadnout do jakéhokoliv okolí. Mezi moderními domy budou vynikat jednoduchostí svojí formy, ve vesnické zástavbě neurazí díky tradičním tvarům. Splňují to, co se dnes od moderní architektury požaduje – vytvořit funkční bydlení, které svým designem dokonale zapadá do okolí.

 

Barvy, jež zaujmou a vydrží

PREFA Aluminiumprodukte poskytuje své systémy hned v několika barevných provedeních. Jde o trendové barvy, které vyniknou, ale současně umožní stavbě zapadnout do okolí a nenarušit místní genius loci. Ani barevná hliníková střecha či fasáda není méně odolná. Povrchová úprava P.10, na kterou je poskytována 40letá záruka se neloupe, nepraská a je stálobarevná.

 

Hliníkové střechy přežijí nejen vás

PREFA střechy z hliníku vydrží nejen jednu generaci. Jejich dlouhá životnost je daná kvalitou materiálu, jehož životnost se odhaduje na staletí, navíc je rezuvzdorný a nerozbitný. I tradiční dezény střech jsou nadčasové a střecha tak nezestárne ani po stránce designu. V sortimentu se nabízí falcovaná střešní taška, střešní panel R.16, falcovaný střešní šindel či střešní šindel DS.19, falcovaná střešní šablona a malá střešní šablona – věžovka.

 

PREFA – to je i ochrana proti povodním

Protipovodňová ochrana je dalším systémem, který v nabídce PREFA rozhodně nepřehlédněte. Poskytuje ochranu před povodněmi a umí tak ochránit váš majetek – budovy i pozemky. Už dávno je totiž neochráníte pojistnou smlouvou. Pojišťovny se dnes řídí mapami zátopových oblastí a v místech, kde hrozí velká voda, vám majetek pro tento případ poškození živlem vůbec nepojistí. Proto jsou právě protipovodňové zábrany jediným účinným nástrojem ochrany majetku před povodněmi. Systém umožňuje snadnou montáž a demontáž. Je velice variabilní, pokud jde o rozměry. Skládá se ze speciálních dílců, které se do sebe jednoduše zasazují a zabrání tak pronikání vody.

Příjemnou vlastností systému je i to, že je velice elegantní, pokud jde o design. Jestliže jej tedy použijete v některých místech jako trvalou ochranu, doplní okolí moderního domu.

Související příspěvky

Dům jedním tahem: získejte na For Archu slevu na dům a světlovod zdarma!

redakce

Chystáte se rekonstruovat?

redakce

Ztracené bednění jako příklad ideálního stavebního materiálu

redakce