TIPY

Hlavní výhody dřevěných pelet a jak je pořídit nejlevněji

S moderními kotli již topení pevnými palivy zdaleka nepředstavuje otravnou dřinu. Právě naopak jde v poslední době o způsob, jak značně ušetřit na vytápění. Přečtěte si, jaké výhody mají konkrétně dřevěné pelety a co udělat pro nejvíce výhodný nákup pro ještě větší úsporu.

 

Výhody dřevěných pelet

Když se podíváte na složení dřevěných pelet, zjistíte, že obsahují pouze čisté dřevo bez pojidel a jiných přísad. Ale jak drží pohromadě? Děje se tak díky lisování za vyššího tlaku a teploty, kdy se celulóza přirozeně obsažená ve dřevu rozpouští a stává se lepidlem. Následně si dřevěné pelety drží svůj typický tvar malých válečků.

Vzhledem k čistému složení představují dřevěné pelety poměrně ekologický druh topiva. Vyrábí se z dřevěného odpadu, případně dřeva nevhodného pro jiné zpracování. Zároveň jde o plně obnovitelný zdroj energie. Při výběru kvalitního typu s označením A1 potěší minimálním množstvím popela, což usnadňuje údržbu kotle. Dřevěné pelety se hojně využívají do automatických kotlů, kde je hlavní výhodou snadné a přesné dávkování pro efektivní využití každého kousku.

 

Levněji nakoupíte na internetu a mimo hlavní sezónu

Dále nabízí dřevěné pelety přednosti v podobě snadné manipulace a pohodlného skladování, protože jsou standardně prodávané v PE obalu, který je chrání před vlhkostí a poškozením. Podle vlastní potřeby se rozhodněte, jestli si vystačíte jen s několika pytli, případně objednáte rovnou celou paletu. Když objednáte větší množství, vychází jednotková cena výhodněji. Navíc využijete dopravu zdarma. Určitě se vyplatí také objednávat mimo hlavní sezónu. V letních měsících a na úplném začátku podzimu totiž narazíte na nižší ceny. Naopak nákupem na poslední chvíli ve dnech, kdy první mrazíky klepou na dveře, tolik neušetříte. I přesto ale půjde o levnější topení v porovnání s plynem či elektřinou.

Související příspěvky

Saténové povlečení nabízí přírodní materiály do ložnice v luxusním vzhledu

redakce

Znáte výhody litinových kamen? Od těch ostatních je liší hned několik předností

redakce

Netrapte se se škrábáním zamrznutých skel

redakce