Search

Sedací pytle ve školce jsou zábava. Mají je i v té vaší?

Většina dětí se do školky těší. Kamarádi a spousta hraček jsou velkým lákadlem a pobyt ve školce když jsou rodiče v práci, bývá docela legrace. I do školek už se dostal trend zdravého sezení na sedacích vacích a taburetech.

Pohodlí a opora pro tělo, to jsou hlavní pozitiva sedacích vaků. Výplň z polystyrenových kuliček se přizpůsobí přesně podle potřeby a sedací pytel se vytvaruje podle aktuální polohy těla. Pokud ležíte, poskytuje oporu páteři i relaxaci pro svaly, při sezení nabízí dostatečnou měkkost a zároveň pevnost. Sedací pytle jsou oblíbené nejen v domácnostech, ale čím dál častěji také v mateřských školách. Nemají žádné ostré hrany ani konstrukci a nehrozí tak při hře nebo používání riziko úrazu. Jsou lehké, snadno se s nimi manipuluje i dětem. Velké sedací vaky si děti oblíbí především pro chvíle klidu a odpočinku, menší taburety a podnožky naopak pomáhají rozvíjet i jejich fantazii. Snadno si z nich postaví hrad, bunkr nebo třeba stonožku, mohou je skládat na sebe i vedle sebe, měnit pořadí nebo je přestavovat. A při učení nebo vyprávění paní učitelky se na nich příjemně sedí a jsou mnohem pohodlnější než tvrdé židle. Malé taburety i velké vaky nebo tvarovaná křesla se vyrábí ve velkém množství velikostí i barev, od nejmenších kostek s rozměrem 40 cm až po opravdu prostorné sedací pytle pro dvě osoby. Nejoblíbenější u dětí jsou sedací míče, které mají nejen tvar, ale i design míče pro různé sporty a tak si i malí sportovci přijdou na své.

Třeba je už vaše děti ve školce mají a rády používají. Pokud ne, pořiďte jim nějaký domů. U českého výrobce na www.relax-vaky.cz najdete velké množství tvarů, velikostí i barev a tak si můžete vybrat přesně podle vašich představ. Pak už se musíte jen rozhodnout, zda si třeba jeden nekoupit i pro sebe. Pohodlí při odpočinku si totiž zaslouží úplně každý.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *