TIPY

Co víte a nevíte o infrasaunách?

Saunování je velmi populárním druhem relaxace už několik set let. Samotný proces saunování má pro lidský organismus hned několik zásadních a hlavně pozitivních účinků. Několik set let jsou využívány zejména klasické finské sauny, tedy druh, kdy se v saunách vytváří pára poléváním rozpálených lávových kamenů. V posledních letech je ale velmi populární především druhý, moderní, druh saun – infrasauny. A právě na tento druh se zaměříme v dnešním článku.

 

Jak infrasauny fungují

Klasické finské sauny a infrasauny se v technologii výrazným způsobem liší. Jak již bylo řečeno, finské sauny vytváří kombinaci tepla a páry. U infrasaun vydávají teplo jen infrazářiče, zabudované do samotné konstrukce těchto výrobků. Infrazářiče vydávají suché teplo, takže saunování si mohou užívat i lidé, kterým zdraví nedovoluje pobyt ve finských saunách. Proces saunování je velmi intenzivní i při kratším pobytu. Důležitá je kvalita a rozmístění samotných zářičů.

sauna
Zdroj: Albixon a.s.

 

Účinky infrasaun

Suché teplo má také pro tělo blahodárné účinky. V infrasaunách dochází k rovnoměrnému zahřívání celého lidského těla, kde není žádná část vynechaná. Výrazným způsobem se zlepšuje krevní oběh a tím prokrvení svalů. Kromě uvolnění svalového napětí ale pobyt v infrasaunách pomáhá uvolňovat i psychické napětí, odbourává přebytečné tuky a také odstraňuje celulitidu.

 

Pro jednu osobu i celou rodinu

Specializovaní výrobci dokáží vyrábět infrasauny v mnoha variantách provedení od malých rozměrů pro jednu osobu až po velké modely, určené třeba pro saunování celé rodiny. Hodí se tedy i do interiérů bytů a rodinných domů. Mezi další přednosti se řadí také nízké provozní náklady, které jsou srovnatelné třeba se žehličkou. Ceny jednotlivých druhů se liší podle jejich velikosti a vybavení. Infrasauny pro 1 osobu s kvalitní technologií a z kvalitních materiálů lze zakoupit okolo hranice 20 000 Kč. Čím větší velikost, tím větší výbava a logicky i vyšší cena.

Širokou nabídku kvalitních infrasaun lze najít například na www.albixon.cz.

logo-albixon

Související příspěvky

Nenechte si ujít první Stavební veletrh ONLINE 22.–23. 1. 2021

redakce

Realityno – prodej nemovitosti za nejlepší ceny

redakce

Jak vybrat umyvadlo pro vaši koupelnu?

redakce

1 komentář

HonzaS 13. 6. 2016 at 21:01

Pokud hledáte jakou vybrat, tak třeba pomůže článek Jak vybrat infrasaunu http://homezin.cz/media/jak-vybrat-infrasaunu. Osobně bych doporučil saunu s keramickými infrazářiči. vydrží opravdu hodně.

Diskuze je uzavřena.