TIPY

3 oblíbené varianty digestoří pro moderní kuchyně

V dnešní době jsou digestoře pro moderní kuchyně téměř nepostradatelným vybavením. Zajišťují neustále čerstvý vzduch, a to i v případě intenzivního vaření. Nikdy by se nemělo stát, že výběr kvalitní digestoře podceníte. Na trhu jsou totiž nabízeny modely s různými vlastnostmi i různými designy. Volba správného modelu je důležitá nejen z hlediska elegance, ale také efektivity. My si v dnešním článku představíme 3 kategorie digestoří, které jsou pro moderní kuchyně ideální volbou.

 

Začneme s digestoří nad ostrůvky

Popularita kuchyňských ostrůvků je na našem území rok od roku větší. Tento architektonický trend, využívaný zejména v zámoří se objevuje často i v českých kuchyních. Ostrůvky jsou poněkud specifickým interiérovým prvkem. Většinou jsou vybaveny plotýnkami a tak je zapotřebí zvolit i specifickou digestoř. Přesně pro tyto účely slouží ostrůvkové digestoře. V porovnání s ostatními druhy mají robustnější konstrukci, většinou v nerezovém provedení. Před samotnou instalací je ale zapotřebí zjistit nosnost stropu v místnosti.

digestoř 1

Vestavné digestoře pro čistý design

Stále větší důraz je také kladen na celkový design interiéru a kuchyně rozhodně nejsou výjimkou. I zde by při špatném výběru mohla některá z částí vybavení kazit celkový koncept. Velké množství zákazníků, se proto při volbě odsavačů par, rozhodne pro vestavěné digestoře. Ty mají totiž celou svou konstrukci zabudovanou do závěsné kuchyňské skříňky. Ve skříňce je vidět jen samotná odsávací plocha, která navíc nijak nevyčnívá ze spodní části skříňky. Při pohledu na kuchyň samotná digestoř ani nebude vidět.

 

Stropní digestoře

Jestliže nebudete chtít ve vaší kuchyňské lince žádnou digestoř, protože se bojíte o design celé místnosti, ale zároveň se nechcete připravit o možnost odsávání par, jsou ideální volbou například moderní stropní digestoře. Ty mají podobu, jako klasické Led panely. Také se instalují přímo do konstrukce stropů a nijak nenarušují jejich linii. I přesto disponují vysokým výkonem a maximální funkčností.

 

Recirkulační nebo odtahová

Pokud máte možnost napojení odtahu vzduchu do komína, odtahové šachty nebo ven z domu, jsou správnou volbou klasické digestoře odtahové. Pokud tuto možnost nemáte, nebo by řešení takového odtahu bylo příliš složité, poohlédněte se po recirkulačních digestořích. Ty nasávaný vzduch nejprve vyčistí, ochladí a pak jej pouštějí zpět. Jestliže máte zájem o absolutní novinku, tak si do své kuchyně pořiďte lustrové digestoře. Jejich nabídku a charakteristiku najdete ZDE.

Související příspěvky

Ulevte svým bolavým zádům

redakce

Myčky ASKO za hranicí dokonalosti. Pro víc než jednu generaci

redakce

Správné osvětlení koupelny

redakce