INSPIRACE

Elegantní a maximálně estetický interiér? Vsaďte na italský nábytek!

V současné architektuře je celkovému vzhledu interiéru přikládán velký význam. V oblasti vybavení interiéru je vyžadována estetická i funkční dokonalost. A nábytek má na obě tyto vlastnosti největší vliv. Každá domácnost chce mít svůj interiér zařízen s designovou dokonalostí. I když je nabídka druhů nábytku na našem trhu v současnosti velmi pestrá, některé druhy doslova eleganci postrádají. To se ale rozhodně nedá tvrdit o italském nábytku.

 

Elegance a originalita v každém detailu

Italský nábytek má svá specifika a osobitou eleganci, která zůstává neměnná již několik stovek let, a přesto je stále velmi populární. Většina druhů moderního nábytku v současnosti sází na rovné linie, bez oblých a zakulacených částí. Italský nábytek je pravým opakem. Ten je totiž svými zaoblenými liniemi a křivkami typický a díky nim vyhledávaný. Rozhodně nepotvrzuje pravidlo, že eleganci mohou dodat jen rovné linie, právě naopak toto tvrzení vyvrací. Je totiž považován za jeden z nejvíce elegantních a estetických druhů.

art_3201-a_3203-a_3204-a_3205-a_3206-a

Kde se dá sehnat?

Tato otázka také trápí velké množství zájemců o elegantní vybavení interiéru. Většina prodejců nábytku se specializuje právě na rovný nábytek a italský nábytek je v nabídce zastoupen jen okrajově, nebo vůbec. Mnohdy se také jedná o levné imitace pravého italského nábytku, které prostě nemají takovou eleganci. I na našem trhu se dají najít prodejci, kteří mají ve své nabídce pravý italský nábytek.

 

Jedním z nich je například obchod AV Interiéry

Jedním z mála prodejců pravého italského nábytku na našem trhu je společnost AV Interiéry.cz. ve své nabídce má totiž nábytek Provence, vyráběny převážně z masivního dřeva paulownie v kombinaci s překližkou. Překližka je využívána zejména na záda a ohýbané části nábytku. Sortiment je komplexní, od ucelených sestav nábytku do místností až po desítky konkrétních druhů velkých i menších kusů nábytku v té pravé italské eleganci.

Související příspěvky

Nová rustikální kolekce Kährs Da Capo – dřevěné podlahy, které stárnou s noblesou

redakce

Výběr plovoucí podlahy

redakce

Mytí oken a výloh už není žádná věda!

redakce