STAVBA TIPY

Není dřevostavba jako dřevostavba

Pojem dřevostavba se v posledních desítkách let zcela proměnil. Klasické pojetí dřevostaveb znamenalo dřevěnou stavbu v tom pravém slova smyslu. Využívaly se masivní dřevěné trámy a celá stavba měla charakter přírodních materiálů – dřeva. Naopak moderní dřevostavby nemají s těmi tradičními vlastně nic moc společného, jen název. Jsou stavěny z dřevotřískových desek a jejich vzhled tradiční dřevostavby vůbec nepřipomíná.

Kde se nejčastěji můžeme s tradičními dřevostavbami setkat?

Pokud se budeme zajímat o to, v jakém kraji je největší hustota klasických dřevostaveb zjistíme, že se jedná o Krkonoše. Pro oblast nejvyšších českých hor jsou roubenky a poloroubenky typickými stavbami. Můžeme se zde setkat se staršími roubenkami, ale i s novějšími stavbami, které jsou vystavěny v naprosto totožném stylu. Velké procento výrobců dřevostaveb se sice specializuje na moderní dřevostavby, ale výrobci klasických dřevostaveb se na našem trhu stále najdou.

 

Třeba společnost Roubenky Roubal

Právě společnost Roubenky Roubal je jedna z mála firem, která zůstala věrná svým tradicím a na stále se specializuje na výstavbu klasické dřevostavby v jejím pravém slova smyslu. Dokonce je tato firma předním českým dodavatelem pro oblast Krkonoš, ale její služby mohou využít zájemci z celé republiky. Firma se soustředí na výstavbu roubenek, poloroubenek, dřevěných rodinných domů, rekreačních objektů, chat a chalup a mnoha dalších druhů staveb ze dřeva.

Možnost roubenky na klíč

Fakt, že je firma Roubenky Roubal specialistou na tento druh staveb dokazuje i to, že svým zákazníkům nabízí možnost výstavby roubenky na klíč. A to včetně návrhů interiérů s charakteristickým a stylovým vybavením a nábytkem. Firma zařídí stavební povolení, připraví dokumentaci a dokonce vám může pomoci i s výběrem vhodného pozemku.

Kompletní informace o klasických dřevěných stavbách najdete na www.roubenkyroubal.cz.

Související příspěvky

25 omylů při výběru koupelny aneb Vyvarujte se chyb při zařizování koupelny

redakce

Jak vyčistit koberec?

redakce

Jak se dá účinně provést sanace vlhkého zdiva?

redakce