DŮM

Prodej palivového dřeva zajistí teplo vašeho domova po celou zimu

V tomto zimním období je důležité si udržet teplo domova, ale také mít své výdaje za energie pod kontrolou – a nejlépe za ně ušetřit. Proto je vhodné vyměnit elektřinu nebo plyn za ekologičtější, efektivnější, a hlavně levnější vytápění dřevem. Prodej palivového dřeva je nejlepší možnost, jak se tímto palivem zásobit, abyste si mohli celou zimu dopřávat to měkké a příjemné dřevěné teplo.

Vlhkost dřeva

Při výběru dřeva je třeba mít na paměti obsah vlhkosti a jeho hustotu. Nejen, že ovlivní množství tepla, které získáte na kilogram paliva, ale také to, jak dobře dřevo hoří. Obsah vlhkosti je nejdůležitější. Aby totiž dobře hořelo, musí se v něm odpařit veškerá voda. Pokud vaše dřevo není suché, pak oheň doutná a vytvoří dehet a kouř. To může poškodit obložení komína, nebo ho v horším případě úplně zničit. Prodej palivového dřeva vám umožní vybrat si to nejlepší. Suché palivové dřevo je nejvhodnější typ paliva.

Hustota dřeva

Další klíčovou otázkou je hustota dřeva. Tvrdé dřevo (které pochází z listnatých stromů, jako je dub nebo jasan) má tendenci být těžší než měkké dřevo (hlavně jehličnany). To znamená, že tuna tvrdého dřeva bude potřebovat méně úložného prostoru než tuna měkkého dřeva. Tvrdé bukové palivové dřevo také hoří déle než měkké dřevo, takže nebudete muset kamna tak často doplňovat, což je velká výhoda.

Jak palivové dřevo skladovat?

Pokud skladujete palivové dřevo venku, je nutné zajistit, aby nebylo v přímém doteku se zemí, jelikož tak navlhne, a jeho výhřevná schopnost je o dost sníží. Nejlepší je tedy uskladnit jej na palety a překrýt igelitem. Musíte ale dát pozor na to, aby mohlo dýchat, proto nezakrývejte až úplně k zemi. Krbové dřevo máte většinou uskladněné vedle krbových kamen.

Dřevo je nejlepší volba pro zemní vytápění domácnosti.

Související příspěvky

Sviťte v domácnosti opravdu úsporně

redakce

OKHE SMART – kombinace inteligence a skvělé technologie

redakce

Jak vybrat pozemek pro váš vysněný dům?

redakce